Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

0
934
fryzura
fot.: pexels.com

Przy wyborze fryzury, bardzo ważne jest to aby znać swój kształt twarzy. W ten sposób można dopasować uczesanie, które podkreśli atuty urody, a ukryje mankamenty. Wiele osób nie wie jednak, jak to zrobić. Jak dopasować fryzurę do twarzy prostokątnej, trójkątnej, kwadratowej lub okrągłej?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/fryzury-do-twarzy-kwadratowej/

Jak rozpoznać swój kształt twarzy?

Dobór fryzury zawsze warto zacząć od ustalenia własnego kształtu twarzy. Każda z nich bowiem, ma swoje cechy charakterystyczne. Wystarczy zmyć makijaż, usiąść przed lustrem, związać włosy do tyłu i dokładnie się przyjrzeć.

Twarz okrągła ma niskie czoło i okrągłe policzki. Twarz kwadratowa jest dość kanciasta i ma mocne rysy. Twarz pociągła jest zdecydowanie dłuższa od innych, a przy tym jej policzki i linie boczne są proste. Twarz sercowata ma szerokie kości policzkowe i spiczastą brodę. Twarz owalna natomiast, jest uważana za idealną, gdyż każda fryzura do niej pasuje. Charakteryzuje się delikatnie zaokrągloną brodą, smukłymi policzkami i delikatnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi.

Metody sprawdzenia kształtu twarzy

Jeżeli powyższe cechy charakterystyczne danego kształtu twarzy nie są wystarczającą pomocą, to istnieją inne sposoby. Jednym z nich jest zmierzenie własnej twarzy. W tym celu należy linijką zmierzyć szerokość twarzy na wysokości kości policzkowych; ustalenie szerokości linii szczęki; zmierzenie czoła w najszerszym miejscu oraz zmierzenie długości twarzy od podbródka do linii włosów. Sprawdzenie kształtu swojej twarzy jest prostym i krótkim zadaniem, a od tego może zależeć nasz wygląd.

Warto pamiętać, że w celu poznania kształtu twarzy można także udać się do profesjonalnego stylisty fryzur. Przy okazji doradzi on także, w jakim uczesaniu będzie najlepiej. Co więcej, aby fryzura była strzałem w dziesiątkę ważne jest dobranie koloru włosów do odcienia skóry. Doświadczony fryzjer na pewno poradzi sobie z tym zadaniem, więc można zaufać jego działaniom.

Przeczytaj też: http://www.espoleczni.pl/dlaczego-warto-dbac-o-swoj-wyglad-nalezy-robic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here