Energia dla firm – ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej?

0
885
Energia dla firm – ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej?

Prowadząc własną firmę, bardzo istotne jest to szukanie oszczędności. Jeszcze ważniejsze natomiast szukanie oszczędności tam, gdzie będzie to najbardziej opłacalne i nie odbije się to na komforcie pracy naszej czy naszych pracowników. Dlatego warto zacząć od zmniejszenia rachunków za prąd elektryczny. Zrobić to można w bardzo łatwy sposób – zmieniając dostawcę lub taryfę.

Energia dla firm – ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej?

Ile kosztuje 1 kWh energii?

Wbrew pozorom jest to bardzo trudne pytanie. Wiemy, ile wynoszą miesięczne rachunki, ale jak przeliczyć je na jednostki i jak zrozumieć, które urządzenia pobierają tego prądu najwięcej?

Zacznijmy od tego, co składa się cenę prądu w firmie:

  • Koszt zakupu energii elektrycznej
  • Podatek VAT
  • Akcyza
  • Podatki i opłaty lokalne
  • Koszty własne dystrybutora
  • Marża dystrybutora
  • Koszty przesyłowe

Wszystkie wyżej wymienione elementy to składowe 1 kWh energii. W zależności od sprzedawcy jego ceny wahają się od 40 do nawet 60 groszy. Skąd te rozbieżności? Wynikają one głównie z tego, co powyżej, czyli marży czy kosztów własnych.

Energia dla firm – jak zaoszczędzić?

Aby zaoszczędzić, wystarczy znaleźć najlepszą na rynku ofertę. Nie kierować się tym, co akurat zastaniemy w danym budynku, czy lokalu tylko szukać najlepszej dla siebie opcji. Nie da się prowadzić firmy bez stałego dostępu do energii elektrycznej, dlatego niezwykle ważne jest to, by dostawca ten był nie tylko tani bądź tańszy od innych, ale także by był niezawodny. Zmiany w trakcie trwania umowy, podniesienie kosztów, nagłe wahania, ukryte koszty, tego wszystko koniecznie trzeba unikać.

Warto natomiast szukać ofert w trakcie trwania obecnej umowy. Jesteśmy w stanie porównać ceny, sprawdzić ile wydajemy, a ile moglibyśmy wydawać i dopiero na podstawie tego podjąć decyzję o zmianie.

Prąd elektryczny dopasowany do Twoich potrzeb

Jeśli prowadzisz dużą firmę, która działa zmianowo, to oczywiste, że z prądu korzystać będzie wiele urządzeń przez całą dobę. Doradcy z firmy dostarczającej prąd będą w stanie dopasować dla Ciebie taką ofertę, by była jak najkorzystniejsza. Ceny energii w godzinach szczytu są najwyższe, jednak być może godziny wytężonej pracy Twojej firmy wypadać będą na godziny nocne, warto zwrócić także na to uwagę, i znaleźć możliwości, dzięki którym możliwe będzie oszczędzenie naprawdę sporej kwoty pieniędzy miesięcznie.

Niestety pogodzić musimy się, z tym że szansa na to, iż prąd w Polsce będzie stawał się coraz tańszy, są niewielkie. Wraz z rozwojem gospodarczym rosną ceny i koszty utrzymania. Sprzedawcy prądu elektrycznego wychodzą naprzeciw właścicielom małych i dużych przedsiębiorstw tworząc specjalne, dedykowane oferty. Znaleźć w nich można nie tylko niższe ceny, ale także szereg benefitów i możliwości łączenia usług.

Atrakcyjną ofertę na prąd oferuje firma Po Prostu Energia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here