Jak schudnąć z nóg?

0
641
Jak schudnąć z nóg?

Odchudzanie to proces odbywający się w całym ciele. W prostych słowach chodzi o to, aby nasza podaż kaloryczna była niższa niż zapotrzebowanie kaloryczne. Przykładowo jeżeli jesteś kobietą, ważysz około 60 kg, masz 20 lat+ to Twoje dziennie BMR będzie wynosiło około 1500kcal. Do tej wartości trzeba dodać jeszcze to co spalimy w ciągu dnia. Przez cały dzień wykonujemy różne czynności, takie jak spacerowanie między jednym pokojem a drugim, mycie się, stanie, siedzenie. Podczas wszystkich tych czynności nasz organizm spala kalorie, ponieważ musi on wytworzyć ciepło, które zostanie przekazane do naszych mięśni aby te mogły wykonać określoną pracę.

Każdy człowiek chudnie inaczejNa takie czynności nasz organizm przeznaczy około 300-400 kilo kalorii, jest to wartość bardzo indywidualna, ponieważ każdy z nas ma inny tryb życia. Do tych wartości trzeba dodać jeszcze sport, na jednej sesji treningowej spalamy około 500 kilo kalorii, oczywiście tutaj znów jest to wartość umowna. Razem wychodzi nam, że organizm młodej kobiety o wadze 60 kg, jest w stanie spalić dziennie prawie dwa i pół tysiąca kilo kalorii. Teraz wystarczy jeść poniżej tej wartości, na przykład 2200 kcal i będziemy chudnąć, to jak szybko będziemy chudnąć zależy od tego jak dużo kalorii odejmiemy i jak aktywny jest nasz dzień.

Napisałem wyżej, że siedzenie to też jest czynność, pewnie większość osób myśli, że się mylę, jednak nie. Podczas siedzenia pracuje kilkanaście mięśni, które odpowiadają za stabilizację naszego kręgosłupa, abyśmy się nie przewrócili, więc o dziwo siedzenie też spala kalorie. Jednak warto zdać sobie sprawę, że nie jest to najlepszy sposób na pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Teraz, kiedy już mniej więcej wiemy na czym polega odchudzanie to przejdźmy do treningu.

Trening na odchudzanie

Trening na odchudzanieTrening osoby odchudzającej się powinien opierać się na ćwiczeniach złożonych i wielostawowych. Są to ćwiczenia, które podczas jednego ruchu angażują jak najwięcej jednostek motorycznych(mięśni). Jeżeli chodzi o nogi, tutaj najlepszym ćwiczeniem od zawsze i na zawsze będą przysiady, nie ma innego ćwiczenia, tak złożonego i tak idealnie odzwierciedlającego naszą naturę jak siady. Jest to nasz naturalny ruch, który nasi przodkowie wykonywali w celu załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Dlatego warto je robić w dzisiejszych czasach, ponieważ wszystko mamy ułatwione a nasze mięśnie zapominają te podstawowe ruchy.

Drugim ważnym elementem ćwiczenia odpowiedniego przysiadu jest fakt, że trenujemy naszą mobilność i stabilność. Mobilność to nic innego jak zwiększanie zakresu ruchu w danych stawach. W dzisiejszych czasach zrobienie przysiadu z prostymi plecami dla 97% populacji jest niewykonalne, a kiedyś było to coś naturalnego. Stabilność natomiast odpowiada za wszelkie przeciążenia w korpusie, czy kręgosłupie. Dzięki dobrze rozwiniętej stabilności jesteśmy w stanie chronić nasze plecy, przed różnymi urazami i bólami.
Ćwiczenia typowo na pośladki i uda są ok, pod warunkiem, że cały nasz trening nie opiera się tylko na nich. To stanowczo za mało.

Jak schudnąć z nóg?

Na pytanie jak schudnąć z nóg, należałoby odpowiedzieć, że po prostu trzeba trenować jak najwięcej nogi. Było kilka badań, które wykazały, że trenując jedną partię mocniej niż inne, jest możliwość doprowadzenia do odchudzenia jej. Jednak w większości przypadków jest to nie potrzebne. Często kiedy „katujemy” jakąś partię, dochodzi do katabolizmy komórek mięśniowych, co oznacza utratę samych mięśni, a przecież nie o to nam chodzi, mamy się pozbywać tłuszczu, a nie czystego mięśnia.

Każdy człowiek chudnie inaczej

Jeden będzie chudł równo, z każdej partii po kawałku. Inny będzie chudł z brzucha, a nogi będą stały w miejscu. Jeszcze inny będzie już prawie jak patyk, a duży brzuch będzie nadal z nim. Niestety nie ma na to reguły, jedynie może to wytłumaczyć pewnymi problemami genetycznymi i budową naszego ciała. Niemniej jednak warto dać sobie czas i nie poddawać się szybko. Prędzej czy później z nóg też musi zacząć spadać ten tłuszcz. Bo przecież, jeżeli z większości partii już spadł, to ma tylko jedno miejsce gdzie jeszcze może uciec.

W przypadku kobiet warto też pamiętać o tym, że w całym cyklu menstruacyjnym ilość wody bardzo się zmienia. Ta różnica może dochodzić nawet do 5 kilogramów!

Więc reasumując, jak schudnąć z nóg?

Tak samo jak z każdej innej partii. Trzeba pracować, pracować i pracować. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Postawić sobie inny cel, spróbować powalczyć o lepsze kształty nóg. Czasami zdarza się tak, że genetycznie mamy dobrze umięśnione nogi a tych mięśni się tak łatwo nie pozbędziemy i tutaj będziemy musieli popracować właśnie nad proporcjami i kształtem ud, aby były smuklejsze a jednocześnie wyglądały na „trenowane”. Warto pamiętać, że trendy się zmieniają, teraz kobieta z większymi, ale dobrze zbudowanymi nogami może się bardzo podobać facetom. Bo facet lubi, jak kobieta jest wytrenowana, a nie tylko matka natura ją hojnie obdarzyła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here