Jak usunąć kamień z czajnika

0
982
Jak usunąć kamień z czajnika

Aby cieszyć się sprawnym i zadbanym sprzętem domowym przez wiele lat, trzeba pamiętać o tym aby regularnie dbać o jego czyszczenie oraz konserwację. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi spotykamy się każdego dnia w naszym gospodarstwie domowym, jest osadzający się na sprzętach domowego użytku kamień. Za pojawianie się tego niepożądanego zjawiska, odpowiedzialna jest twardość wody, jaka płynie z naszych kranów. Osad z kamienia szczególnie upodobał sobie nasze krany, kabiny prysznicowe, czy też wnętrza czajników.

Jak usunąć kamień z czajnika?

Jak usunąć kamień z czajnikaO ile kamień pojawiający się na kranach czy kabinach prysznicowych głównie wpływa nieestetycznie na ich wygląd, to ten pojawiający się w czajniku znacząco potrafi wpłynąć na walory smakowe przyrządzanych napojów, dlatego warto poznać sposoby na to jak usunąć kamień z czajnika definitywnie. Sposobów na usuwanie kamienia z czajnika jest kilka. Warto jednak dbać o to, aby nie dopuszczać do dużego zakamienienia urządzenia. Bo im większa ilość kamienia, tym trudniejsza jest z nim walka.

Warto zastosować ocet

Jednym z najbardziej popularnych sposobów usuwania kamienia z czajnika, jest ocet.
Rozcieńczmy go z wodą w proporcji pół na pół i zagotujmy w czajniku. Po czym odstawmy czajnik na około półtorej godziny. Po tym zabiegu wylejmy roztwór, dobrze wypłuczmy czajnik i kilkakrotnie zagotujmy w nim wodę, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z jego wnętrza. Ocet skutecznie poradzi sobie, nawet z najtwardszym osadem.
Kolejną polecaną metodą na pozbycie się osadu z czajnika, jest zastosowanie do tego celu kwasku cytrynowego.

Napełnijmy czajnik wodą, dodajmy do wody około 5-6 łyżeczek kwasku cytrynowego i odstawmy czajnik z roztworem najlepiej na całą noc, aby kwasek cytrynowy miał czas skutecznie zadziałać. Kolejnego dnia wylejmy wodę z kwaskiem z czajnika, wypłuczmy go i znów jak w przypadku octu zagotujmy kilkukrotnie wodę. Jeśli w naszym czajniku osad z kamienia nie jest duży, warto spróbować pozbyć się go z pomocą soku z cytryny.
Wlejmy do wnętrza czajnika szklankę soku i pozostawmy na kilka godzin. Metodą tą uzyskamy zadowalające rezultaty, gdy osad jest niewielki.

Zastosowanie sody oczyszczonej

Kolejnym dobrze znanym sposobem na pozbycie się kamienia z czajnika, jest użycie do tego celu sody oczyszczonej. Napełnijmy czajnik wodą, wsypmy do niego kilka dużych łyżek sody oczyszczonej i odstawmy na pół godziny, po czym wypłuczmy i umyjmy dokładnie czajnik. Poza domowymi sposobami na walkę z kamieniem w czajniku, w sklepach zakupimy również specjalne środki służące do odkamieniania sprzętów domowych, warto jednak najpierw wypróbować metody naturalne, są nie tylko bardzo skuteczne ale i bezpieczne dla naszego zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here