Laktator – czy naprawdę go potrzebujesz, i jaki wybrać?

0
151

Laktator to urządzenie służące do odciągania mleka z piersi. Jego działanie jest bardzo proste. Zasysa on pokarm poprzez przyłożony lejek, a następnie magazynuje go w buteleczce. Laktator to urządzenie do zakupu którego zachęca prawie każde czasopismo i książka o macierzyństwie. Jednak czy jest ono naprawdę potrzebne, i jak je wybrać?

Laktatory dzielimy na dwa główne rodzaje. Laktator ręczny, oraz elektryczny. Odmiana ręczna, ma dołączoną pompkę w postaci gruszki do uciskania, lub niewielki tłoczek do pompowania. Dzięki napędzaniu ręcznemu pompki jesteśmy wolni od energii elektrycznej. Nie musimy martwić się, o gniazdo zasialania w pobliżu. I nie interesują nas rozładowane baterie. Warto jednak pamiętać, że kilkunasto minutowe regularne uciskanie pompki może być męczące. Zwłaszcza jeżeli kobieta ma obfity pokarm, i jest zmuszona do bardzo częstego używania urządzenia.

Na sklepowych półkach równie często spotkamy laktatory elektryczne. Zasada działania jest bardzo podobna, a efekt identyczny – pokarm nazbierany do niewielkiego pojemniczka. Elektryczne wersje urządzeń mają jednak zasadniczą zaletę. Odciążają matkę, od wielominutowego regularnego pompowania ręką. Daje to zapewne większy komfort. Laktator taki wystarczy tylko przyłożyć i włączyć. Posiada on również wady. Główną i podstawową jest przymus zasilenia takiego urządzenia energią elektryczną. Na szczęście dostępne są także modele, które oprócz standardowego zasialania z sieci, mają także wbudowane baterie. Wersje te, bardziej mobilne możemy także ze sobą zabrać na różne wyjazdy. Chociaż w takim przypadku. Pomocna może być ładowarka samochodowa.

Podstawowym kryterium jakim powinniśmy się kierować przy wybieraniu odpowiedniego laktatora. Powinna być częstotliwość jego używania. Jeżeli będziemy wykorzystywać go bardzo spontanicznie. To ze względu na cenę lepiej wybrać laktator ręczny. Jednak gdy matka, ma bardzo obfity pokarm. I konieczne jest jego regularne ściąganie, zbawienna może być wersja elektryczna.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o laktatorach, koniecznie odwiedź stronę: askot.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here