Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe – transport i magazynowanie

0
1144
Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe - transport i magazynowanie

Magazynowanie i transport paliw należą do bardziej wymagających oraz niebezpiecznych dziedzin, w których zastosowanie odpowiednich zbiorników jest konieczne. Szczególnie trudnym logistycznie wyzwaniem są te czynności w przypadku dużych, przemysłowych ilości wrażliwych na czynniki zewnętrzne cieczy.

W jaki sposób zabezpieczane są duże partie paliw płynnych?

Ciecze o charakterze paliwa, takie jak benzyny, oleje napędowe, a także gaz LPG najczęściej transportowane są przez koncerny o dużym przerobie za pomocą specjalistycznych cystern.

Jednak także inna forma dystrybucji, przewozu oraz magazynowania jest powszechnie stosowana, szczególnie przez nieco mniejsze sieci zajmujące się zakupem i sprzedażą paliw płynnych. W takich przedsiębiorstwach popularną i bardzo skuteczną pod wieloma względami metodą jest konfekcjonowanie cieczy w zbiorniki dwupłaszczowe.

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe są specjalnie skonstruowanymi pojemnikami, które doskonale sprawdzają się zarówno w transporcie, jak i podczas składowania paliwa w magazynach firmowych.

Są to duże pojemniki wykonane z niezwykle trwałych i odpornych tworzyw sztucznych o pojemnościach od tysiąca dwustu litrów, aż do dziewięciu tysięcy litrów, dlatego każdy zbiornik dwupłaszczowy jest bardzo wydajnym wyposażeniem.

Na jakie rodzaje dzielą się zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Zbiorniki dwupłaszczowe można podzielić na kategorie, które znajdują szerokie zastosowanie w logistyce dystrybucji paliw płynnych. Każdy z rodzajów jest przeznaczony do pełnienia innych funkcji, ze względu na właściwą sobie budowę.

Pierwszą z kategorii jest zbiornik dwupłaszczowy przeznaczony do przechowywania oleju napędowego. Posiada wzmocnioną konstrukcję, dzięki temu jest bezpiecznym pojemnikiem dla tego rodzaju cieczy. Jego obudowa jest zamykana na klucz, a tworzywo, z którego jest wykonany zapewnia maksymalną ochronę przed uszkodzeniem, a także zmianami temperatury oraz promieniami UV.

Druga odmianą zbiornika dwupłaszczowego jest pojemnik wzbogacony o elektroniczną kontrolę dostępu, dzięki któremu można monitorować wszystkie czynności wykonywane przy obsłudze.

Zbiornik dwupłaszczowy przewoźny jest specjalnie przystosowanym pojemnikiem do transportu palnych cieczy, który jednocześnie może być dystrybutorem paliwa wtedy, gdy szybki dostęp do stacji benzynowej jest utrudniony. Taka sytuacja z reguły występuje podczas prac polowych w rolnictwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here