Karma dla małego psa. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

0
685
Karma dla małego psa

Choć niektóre psy mogą mieć bardzo niewielkie rozmiary, to ich temperament często jest znacznie większy niż u dużych czworonogów. Mimo wszystko jednak mają one zazwyczaj wrażliwszy układ pokarmowy. Właśnie dlatego warto postawić na specjalnie dobrane karmy, które pozwolą pupilowi cieszyć się zdrowiem i energią przez wiele lat. Co powinna zawierać karma dla małego psa?

Co warto wiedzieć o małych psach?

W ostatnich latach coraz więcej osób zdecydowanych na zakup czworonoga wybiera małe psy (do 10 kg), które dużo łatwiej dostosowują się do życia w niewielkich mieszkaniach lub domach z maleńkim ogródkiem. Jednak warto pamiętać, że psy małe – zarówno rasowe, jak i kundelki – wymagają specjalnie dobranego pożywienia. Dzieje się tak, ponieważ metabolizm jest znacznie szybszy niż u większych czworonogów. Oznacza to, że w znacznie krótszym czasie spalają energię pozyskaną z pokarmu.

Szybkość przemiany materii, a karma dla małego psa

Z powodu szybszej przemiany materii małym psom nie należy podawać na raz dużej ilości pożywienia. Warto podzielić karmę na kilka mniejszych porcji. Gwarantuje to stały dopływ energii, a także nie nadwyręża wrażliwego układu pokarmowego. Warto pamiętać, że miniaturowe pieski często miewają problemy ze wzdęciami oraz skłonności do alergii. Nieprzyjemnym objawom można zapobiegać, dobierając karmę dla małych psów – specjalnie dostosowaną do niewielkich rozmiarów brzuszków i do wymagań zdrowotnych.

Co powinna zawierać karma dla małego psa?

Jak wiadomo, udomowione przez człowieka psy są odległymi potomkami wilków. Właśnie dlatego, ważnym składnikiem psiego menu jest mięso dostarczające organizmowi pełnowartościowe białko. Pełni ono niezwykle ważną rolę w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu zwierzęcia. Karma dla małych psów Purina PRO PLAN zawiera idealnie dobraną porcję różnorodnego rodzaju mięsa (łosoś, wołowina, kurczak, indyk, jagnięcina). Zapewnia także niewielkiemu pupilowi dodatkowe proteiny wpływające m.in. na stan skóry i sierści.

Zwróć uwagę na zawartość tych składników w karmię

Bardzo ważnym składnikiem zbilansowanej karmy dla psów są węglowodany. Gwarantują one zwierzętom utrzymanie odpowiedniego poziomu energii. Częstym dodatkiem jest ryż, nie tylko będący naturalnym źródłem węglowodanów, lecz także poprawiający trawienie. W karmie dla małych psów powinny znajdować się również warzywa, dostarczające odpowiedniej ilości błonnika i witamin. Oprócz nich nie może zabraknąć także tłuszczy, minerałów, przeciwutleniaczy czy prebiotyków, dobranych w karmie proporcjonalnie do wielkości, wagi i zapotrzebowania psa.

Karma dla małego psa tylko z naturalnych składników

Wybierając w sklepie karmę dla psów małych ras należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona przygotowana z naturalnych składników. Co więcej, warto sięgać tylko po te karmy, które nie zawierają sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów.

Karma dla psów małych ras – Sucha karma czy mokra?

W diecie małego psa nie powinno brakować zarówno suchej, jak i mokrej karmy, bo każda z nich, oprócz dostarczenia organizmowi niezbędnych składników, przynosi dodatkowe korzyści. Karma dla małych psów w postaci chrupiących kosteczek czy granulek pomaga dbać o higienę zębów i dziąseł, zapobiegając powstawaniu kamienia. Dzięki temu, nie ma potrzeby podawać czworonogowi dodatkowo przysmaków dentystycznych. Ponadto, sucha karma nie wietrzeje i nie psuje się tak szybko jak mokra. Z kolei, pokarm mokry wyróżnia się bardziej wyrazistym aromatem, jest mniej kaloryczny i zapewnia małemu psu dodatkowe nawodnienie. Aby dostarczyć pupilowi możliwie najlepsze zestawienie smaków i konsystencji, warto wprowadzić żywienie mieszane. To nie tylko doskonale urozmaici codzienne posiłki czworonoga, lecz także pozytywnie wpłynie na trawienie, wygląd sierści, zębów i ogólny stan zdrowia małego ulubieńca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here