Co to jest polerowanie lakieru i na czym taki proces polega?

0
174
lakier samochodu

Polerowanie jest to proces polegający na usunięciu warstwy zniszczonego lakieru bezbarwnego w celu odsłonięcia świeżej, lśniącej warstwy bez wad, na którą można nałożyć powłokę ceramiczną, wosk lub folię PPF.

Nie tylko służy to poprawie wykończenia samochodu, ale także pomaga powłoce zabezpieczającej prawidłowo związać się z lakierem.

Odświeżanie lakieru samochodowego poprzez polerowanie

Z tego powodu polerowanie lakieru jest niezbędnym krokiem, który wykonuje się przed nałożeniem powłoki ceramicznej czy wosku, nawet na nowe samochody. Proces polerowania maszynowego nie jest zbyt skomplikowany, ale wymaga wielu przygotowań. Dlatego, gdy nakładana jest powłoka ceramiczna, to w rzeczywistości proces przygotowania lakieru zajmuje większość czasu. Do polerowania maszynowego wybierz polerkę o podwójnym działaniu, które usuwają zarysowania i lekkie rysy z lakieru, poprawiają teksturę i połysk lakieru samochodowego. Chociaż polerka o podwójnym działaniu poprawia wygląd zadrapań i usuwa większość zawirowań, nie wytwarza wystarczającej ilości ciepła, aby usuwać głębokie rysy.Podczas polerowania maszynowego najlepiej jest wykonywać nakładające się ruchy od lewej do prawej, a następnie zmieniać ruchy w górę i w dół. Polerka rotacyjna jest używana przez doświadczonych detailerów do usuwania bardzo głębokich rys lub skaz lakierniczych, trudnych plam, zmatowień lub przebarwień. W przeciwieństwie do polerek o podwójnym działaniu, polerki rotacyjne są one przeznaczone dla początkujących, a niewłaściwe użycie może doprowadzić do uszkodzenia lakieru.Często, aby poprawić wygląd pojazdu konieczne jest odświeżanie lakieru Wrocław, proces ten polega na polerowaniu lakieru za pomocą polerek maszynowych i past polerskich. Zarysowania lakieru, zwłaszcza te, które sięgają poniżej lakieru bezbarwnego, powinny być naprawiane przez fachowca. Samodzielne próby usunięcia głębokich rys lakierniczych mogą skutkować pogłębieniem uszkodzeń lub, co gorsza, uszkodzeniem lakieru bezbarwnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here