Coraz bardziej popularne płytki pokojowe. Dlaczego cieszą się rosnącą uwagą i jak można je umieścić we własnej, domowej stylizacji?

0
457

Ceramiczne płytki podłogowe i ścienne są znanym od wielu lat elementem dekoracyjnym. Wielu z nas uważa je jednak za dodatek charakterystyczny wyłącznie dla takich pomieszczeń jak kuchnia, przedpokój lub łazienka. Nic bardziej mylnego! Coraz częściej płytki zdobywają sobie także miejsce w salonach. Jak można je tam wykorzystać? Sprawdźmy!

Płytki do pokoju zamiast paneli podłogowych

Pierwszym sposobem wykorzystania płytek w salonie będzie oczywiście ich położenie na posadzce, dokładnie tak samo, jak zazwyczaj układamy panele podłogowe. W ten sposób możemy nie tylko stworzyć ciekawą stylizację, ale przede wszystkim skorzystać ze wszystkich zalet płytek ceramicznych w pomieszczeniu, które jest jednym z najczęściej używanych.

Płytki w salonie będą przede wszystkim niesamowicie odporne na zniszczenia. Są twarde i mocne, dzięki czemu ich powierzchnia nie ulega zbyt szybko zarysowaniu. Jednocześnie są odporne na działanie wody czy innych substancji, co jeszcze bardziej zabezpiecza je przed codziennymi, małymi wypadkami. Rozlana kawa, herbata albo wino po prostu nie będą im straszne, podobnie jak deszcz, który wpadł do domu przez otwarte okno, gdy zapomnieliśmy o zamknięciu drzwi tarasowych…

Płytki stylizowane na drewno

Warto przy tym podkreślić, że płytki podłogowe do salonu wcale nie muszą wyglądać zimno, czego obawia się wiele osób. Wiele z nich jest stylizowanych na panele drewniane, dzięki czemu posiadają ciepły kolor drewna i zarysowaną jego strukturę. Doskonale imitują naturalne deski, co jeszcze bardziej zachęca do ich wykorzystania.

Płytki podłogowe jako wyjątkowa ozdoba

Być może nie jesteś przekonany do wykładania całej podłogi w salonie płytkami. Niezależnie od tego, dlaczego nie masz na to ochoty, możesz wciąż skorzystać z zalet płytek w tym miejscu, które jest najbardziej narażone na uszkodzenia. Doskonałym przykładem będzie okolica kominka, która może z łatwością ulec uszkodzeniu od ciężkiego kawałka drewna, pogrzebacza czy przypadkowej iskry. Aby tego wszystkiego uniknąć, warto chociaż tę okolicę wyłożyć płytkami, które ochronią powierzchnię przed zniszczeniem. Staną się ciekawym elementem ozdobnym, nawet jeśli będą mocno odróżniać się od pozostałych dodatków.

Innowacyjna ściana

Płytki do pokoju to nie tylko płytki podłogowe. Możemy je umieścić również na ścianie, gdzie będą pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną. To nietuzinkowe rozwiązanie, w przypadku którego nie musimy się w żaden sposób ograniczać. Możemy sięgnąć po najrozmaitsze kolory i wzory, które dobrze uzupełniają przestrzeń. Ich umieszczenie na jeden ścianie pozwoli ją na przykład zachwycająco wyróżnić na tle wszystkich pozostałych.

Z kolei wybierając płytki 3D, możemy stworzyć lśniącą i efektownie połyskującą w świetle powierzchnię, która doda wnętrzu unikatowego charakteru. Ich specyficzna faktura, a często także nietypowe kształty, na przykład trójkątne, to sposób na stworzenie najbardziej niesamowitego wnętrza, jakie potrafisz sobie wyobrazić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here