Jak grać w LoLa?

0
1319
Jak grać w LoLa?

Często w chwilach nudy poszukujemy zajęcia, które zajmie część naszego wolnego czasu i zapewni nam odrobinę rozrywki. Jednym z takich zajęć jest granie w gry komputerowe. Jedną z nich jest wspomniany w tytule tytuł „League of Legends”, czyli jedna z najpopularniejszych aktualnie gier na świecie! Wszystko wydaje się interesujące do momentu, gdy nie napotkamy potężnych rywali w rozgrywce, z którymi nie jesteśmy sobie poradzić. A więc kluczowe pytanie brzmi- jak grać w lola, aby wspinać się po rankingach i osiągnąć upragnioną dywizję?

Kilka słów o League Of Legends

Kilka słów o League Of LegendsLeague Of Legends to bardzo popularna gra sieciowa. Tak na prawdę powstała ona jako modyfikacja dodatku do gry Warcraft 3. Grę wydano z 2009 roku w USA. Wyjątkowość rozgrywki w League Of Legends polega na tym, że gracze po osiągnięciu określonego poziomu otrzymują dostęp do specyficznej tabeli i drabiny rankingowej. Wszyscy gracze są podzieleni na różnego rodzaju dywizje oraz ligi. Aby zdobywać punkty rankingowe możliwa jest gra w pojedynkę lub właśnie w ramach całego zespołu.

Po zakończeniu danego sezonu graczom przyznawane są nagrody. Organizowane są także różnego rodzaju turnieje mistrzostwa gry w League Of Legends. Podczas takich mistrzostw pula nagród nierzadko przekracza kilkaset tysięcy dolarów, jest więc o co grać. Profesjonalni gracze w League Of Legends doskonale wiedzą, jakie pieniądze można wygrać, dlatego mnóstwo czasu przeznaczają na doskonalenie sowich umiejętności gry. Rozgrywki w ramach takich turniejów i mistrzostw są również oglądane przez masę kibiców i widzów. Ich liczba przekracza milion osób czyniąc grę w League Of Legends popularną i medialną formę rozrywki.

Gra League Of Legends posiada mnóstwo fanów na całym świecie i otrzymała już sporo nagród w prestiżowych konkursach dla najlepszych gier. Powszechnie uważa się, żę jest to gra, w którą gracze na świecie najchętniej grają i spędzają przy niej najwięcej czasu. Dość powiedzieć, że jedne z mistrzostw świata w League Of Legends, a dokładnie ich finał oglądało ponad 30 milionów widzów. Jest to już bardzo poważna liczba, która przyciąga różnego rodzaju sponsorów i wielkie pieniądze. Gra otrzymała między innymi takie nagrody jak IGN PC Best Strategy Game, GameSpy Gamers Choice Awards, Developers Online Choince Awards, Golden Joystick Award oraz The Game Award. Powstała także polska wersja językowa gry, dzięki czemu także u nas gra stała się bardzo popularna.

Jak grać w LoLa – Praktyczne wskazówki

Jak grać w LoLa - Praktyczne wskazówkiCechą, o której gracze często zapominają, a jednak jest niezwykle ważna jest cierpliwość. Zwłaszcza, gdy gramy postacią skalującą się w czasie tak zwanym late game championem (postacią do późniejszej fazy rozgrywki) powinniśmy się skupić na zabijaniu minionów tak zwanej farmie, a nie zabiciu przeciwnika za wszelką cenę. Oczywiście, jeżeli jest tylko taka możliwość to należy ją wykorzystać, gdy np. przeciwnik popełni błąd, lub nasz dżungler przychodzi z pomocą. Nie zapominajmy jednak, że zabicie około siedemnastu minionów, czyli około trzech fal daje nam tyle samo złota co zabicie przeciwnika (który oczywiście nie ma serii zabójstw). Początkujący gracze zbyt dużą uwagę przykładają do zdobywania zabójstw zapominając o zdobywaniu minionów.

Przykładowo w początkowej fazie gry, skupiając się za bardzo na atakowaniu przeciwnika, nie zabijemy dwóch fal minionów. Nawet jeżeli uda nam się zabić w tym czasie przeciwnika to stwory, które zostawiliśmy na rzecz przeciwnika dałyby nam równowartość dwóch zabójstw bohaterów. Niestety jednak takowe zachowanie prowadzi do naszej śmierci, co przyczynia się do drugiej bardzo ważnej zasady gracza lola- nie walczyć w minionach przeciwnika.

Wiadomo, iż w późniejszej fazie gry stwory nie zadadzą nam zbyt dużo obrażeń

Jednakże w początkowej fazie gry są w stanie odebrać nam nawet prawie połowę naszego zdrowia, jeżeli zbyt nieuważnie walczymy z przeciwnikiem. Stwory możemy też użyć na naszą korzyść. Jeżeli przeciwnik w początkowej fazie gry zaatakuje nas w minionach to nie bójmy się z nim walczyć, gdyż nasze stwory dają nam ogromną przewagę. Czyli przede wszystkim po pierwsze spokojnie zabijać miniony a po drugie nie walczyć z przeciwnikiem gdy atakują nas przeciwne stwory, a walczyć, gdy pomagają nam nasze. Dodatkowo należy zadbać o wizję stawiając trinkety i kupując totemy, które zapewnią nam bezpieczeństwo na linii. Gdy przetrwamy początkową fazę gry i zdobędziemy przewagę nad przeciwnikiem dzięki farmie to pomagajmy zdobyć zabójstwa sojusznikom. Pamiętajmy, że jest to gra drużynowa i sami nie zawsze damy radę doprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa! Powodzenia Przywoływacze!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here