Kupujemy zabawki dla dzieci

0
1133
Kupujemy zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci są świetnym narzędziem do rozbudzania wyobraźni dziecka oraz do nauki i rozwoju. Sprawdź poniżej, na co musisz zwrócić uwagę wybierając zabawkę dla swojej pociechy, dzięki temu sprawisz, że czas zabawy będzie nie tylko radosny ale i maksymalnie bezpieczny.

Bezpieczeństwo

Zabawki dla dzieci powinny przede wszystkim nie zagrażać ich życiu i zdrowiu. Przy zakupie zabawek musimy zwracać uwagę, czy są dostosowane do wieku dziecka, wtedy ryzyko, że maluch połknie czy oderwie jakąś małą część, zostaje zminimalizowane. Dostosowując zabawki do wieku sprawiamy także, że poziom trudności zabawy jest dostosowany do rozwoju na danym etapie. Często rodzice kupują zabawki na wyrost, wtedy dziecko (a czasem i rodzic) może być sfrustrowane, że nie radzi sobie z jego obsługą. Drugi aspekt bezpieczeństwa polega na zwracaniu uwagi, czy zabawki są pozbawione toksycznych czy niebezpiecznych dla dzieci substancji.  Z reguły zabawki dopuszczone do obrotu nie stanowią zagrożenia, jednakże kupno podróbek może wzmagać to ryzyko. W przypadku zakupu elektronicznej zabawki, dokładnie zapoznaj się z instrukcją a także sprawdzaj baterie, szczególnie jeżeli rzecz ta służy do zabawy w wodzie. Należy zwrócić także uwagę na dokładne przykręcenie śrubek, zabezpieczających baterie. Upewnij się, że nie kupujesz zabawek z niskiej jakości materiałów, które mogą wpłynąć niekorzystanie na zdrowie dziecka, do takich substancji należą: polichlorek winylu (PCV), 1-4 butanodiol oraz ołów, arsen, chrom, kadm czy rtęć. 

Certyfikacja

Pamiętaj, że certyfikaty są również bardzo ważne, im ich więcej, tym masz pewność, że zabawka jest bezpieczniejsza i została sprawdzona pod różnym kątem.

Obecnie dużo się mówi o ekologii, zatem warto zwracać uwagę także na te kwestie, w przypadku zakupu zabawek dla dzieci. Wybierajmy te zabawki, które są biodegradowalne i unikajmy plastiku. Bardzo wiele sklepów oferuje drewniane zabawki, które najczęściej są malowane bezpiecznymi farbami. Uczenie dziecka pewnej świadomości w tym zakresie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Oferta

Warto poświęcić chwilę po to, by odwiedzić sklep internetowy z zabawkami i porównać oferty. Dzięki temu szansa na zakup dobrej zabawki znacznie wzrośnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here