Manicure tytanowy – naturalne utwardzenie płytki paznokcia

0
1392

Manicure tytanowy to alternatywa dla paznokci hybrydowych. Od hybrydy różni się chociażby tym, że materiał nie jest utwardzany w lampie UV albo LED, a paznokcie pokryte produktem bazowym zanurza się w pojemniczku wypełnionym tytanowym pudrem. Tak przygotowane pazurki maluje się lakierem, który łączy w sobie funkcje topu oraz utwardzacza.

Dlaczego manicure tytanowy?

Ten rodzaj zdobienia paznokci oparty jest na produktach zawierających naturalne i bezpieczne składniki. Nakładane są one poprzez aplikowanie witaminowej bazy oraz zanurzenie pazurków w pudrze, który przykrywany jest produktem wysuszającym i utrwalającym. Dzięki temu manicure jest odporny na uderzenia, mocny, ale ma też naturalny wygląd. Całość utrzymuje się bez najmniejszych kłopotów do następnej wizyty, paznokcie pozostają zdrowsze, bardziej odżywione (dzięki bazie witaminowej zawierającej chociażby takie witaminy jak  A, D3, E, B5 oraz wapń).

Naturalnie wzmocnione paznokcie

Manicure tytanowy jest metodą dedykowaną tym klientkom. które pragną utrzymać pazurki w jak najlepszej kondycji, ale nie chcą zrezygnować z ich utwardzenia. Produkty wykorzystane podczas zabiegu zawierają jedynie bezpieczne składniki pochodzenia naturalnego – wymienione już wcześniej witaminy oraz minerały – oraz wegańskie.

W składzie tych wyrobów nie znajdują się elementy pochodzenia zwierzęcego, a same produkty nie są testowane na zwierzętach. Dodatkowo manicure tytanowy doskonałym rozwiązaniem dla tych pań, które kiedykolwiek musiały zrezygnować z ulubionej procedury ze względu na alergie skórne wywołane przez produkty do stylizacji paznokci hybrydowych, żelowych lub akrylowych.

Tych składników nie znajdziesz w manicure tytanowym

Poszczególne produkty wchodzące w skład tego zabiegu nie zawierają formaldehydu. Aldehyd mrówkowy to substancja mająca właściwości bakteriobójcze, która bardzo często znajduje się na liście składników popularnych środków do stylizowania paznokci (głównie do ich utwardzania lub nabłyszczania). Formaldehyd ma działanie silnie uczulające i z tego powodu często powoduje alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, które objawia się chociażby w postaci wysypki, bólu lub pieczenia.

Lakiery tytanowe

Brak tutaj również primera kwasowego, a więc produktu na bazie kwasu metakrylowego. Kontakt tej substancji ze skórą może spowodować uczulenie, pieczenie lub podrażnienie skóry. Osoby cierpiące z powodu celiakii nie znajdą glutenu, a więc związku pokarmowego mogącego wywołać alergie nie tylko po zjedzeniu go w trakcie posiłku, ale również podczas kontaktu ze skórą.

Manicure tytanowy jest wolny od parabenów i ftalanów. Szczególnie te ostatnie znaleźć można niemal wszędzie, są wykorzystywane są do produkcji lakierów, klejów oraz farb, ale także zabawek folii do pakowania żywności i sprzętu medycznego, mimo iż wiadomo o ich negatywnym wpływie na zdrowie.

Produkty dla profesjonalistów

Zabieg manicure tytanowego został opracowany do wykonywania jedynie w salonach kosmetycznych. Z tego też powodu wszystkie wykorzystywane w jego trakcie produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz wydajnością. Pudry budujące, kolorowe, płyny do utwardzania oraz bazy witaminowe to doskonałe wyroby dostępne w przystępnych cenach dla osób pragnących pochwalić się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

Źródło: http://zbyszekjurczak.pl/category/zdrowie-uroda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here