Niezbędna wyprawka dla dziecka

0
895
Niezbędna wyprawka dla dziecka

Czas, w którym staramy się o dzieciątko, jest czasem niepewności, oczekiwania, ciągłego myślenia o tym. Jednak, gdy naszym oczom ukazują się dwie wymarzone, wyczekane kreski, jesteśmy najszczęśliwszymi osobami na ziemi. Kolejne miesiące to już tylko kwestia czasu, kiedy nastąpi spotkanie z naszym upragnionym maluszkiem.

Oczekiwanie na narodziny dziecka to także czas intensywnych zakupów. Planujemy całą listę, która niekiedy wydaje się nie mieć końca. Tak naprawdę, gdy rodzi się pierwsze nasze dziecko, często nie do końca jesteśmy świadomi co tak naprawdę będzie nam potrzebne, a co nie koniecznie. Przez to niestety często kupujemy sporo niepotrzebnych gadżetów, które tak naprawdę nie znajdują zastosowania w naszej rodzinie. Ale jak od lat wiadomo człowiek uczy się na własnych błędach. Gdy już z wyprawki mamy wybrane łóżeczko, przewijak, komodę czy też ciuszki, pieluszki, butelki i smoczki, zastanawiamy się nad rodzajem laktatora czy też termometru.

Laktator wybieramy między elektronicznym i manualnym, podobnie jest z termometrem. Ostatnimi czasy bardzo modny stał się termometr elektroniczny bezdotykowy. Najczęściej przykłada go się do czoła dziecka lub wkłada do ucha i pomiar temperatury następuje momentalnie. Niestety osoby, które miały okazje je już testować zapewne zauważyły, że pomiary nie dają nam wiarygodnych danych. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest termometr elektroniczny, który jest zdecydowanie tańszy niż bezdotykowy, a temperatura mierzona u dziecka jest wiarygodna. Możemy mierzyć temperaturę pod paszką, ale najwygodniej będzie w pupie. Teraźniejsze termometry zakończone są miękką, sylikonową końcówką, co zapewnia komfort dla dziecka, oraz pewność, że nie zrobimy mu krzywdy. Gdy już mały smyk jest z nami, świat jest piękniejszy i bardziej kolorowy. Życie wygląda zupełnie inaczej, aż do pierwszego katarku. Przy noworodku bardzo przydatny jest inhalator dla niemowląt, który w późniejszym czasie sprawdzi się również jako inhalator dla dziecka czy to 2, czy 5 letniego. Jest to inwestycja na długie lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here