Odnawiamy mieszkanie

0
665
Odnawiamy mieszkanie

Kiedy robimy remont lub chcemy odświeżyć dom lub mieszkanie, zawsze dochodzi do nas taka kwestia, że dobrze byłoby zrobić coś z pokryciami naszych podłóg lub ścian. Wiele osób jest jednak zniechęconych tym, że najpopularniejsze obecnie metody, czyli kładzenie płytek lub paneli trwa długo, jest kosztowne i najczęściej trzeba do tej pracy zamówić fachowców. Mamy jednak alternatywy.

Jakie mamy alternatywy?

Obecnie na rynku materiałów wykończeniowych mamy między innymi takie materiały jak wykładziny PCV, wykładziny dywanowe, wykładziny zewnętrzne na balkon (może też być to Wykładzina na taras), panele PCV oraz farby do płytek. Wykorzystanie tych materiałów pozwala nam zaoszczędzić czas, pieniądze, a efekt jest w zasadzie bardzo podobny. Dodatkowo te materiały możemy najczęściej położyć samodzielnie, więc tutaj kwestia finansowa również jest bardzo korzystna, nie mówiąc już o tym, że obecnie na usługę fachowca zazwyczaj trzeba poczekać.

Wykładzina na balkon i wykładzina na taras

Wykładziny zewnętrzne na balkon i taras, są to zewnętrzne odpowiedniki wykładzin wewnętrznych. Wykładzina na balkon może do złudzenia przypominać wewnętrzną wykładzinę dywanową, jednak są między nimi pewne różnice. Przede wszystkim wykładziny zewnętrzne na taras i balkon są zabezpieczone dodatkowo przed działaniem wilgoci, promieniowania UV oraz grzybów. Dzięki temu uzyskujemy długotrwały efekt, a nakład pracy jaki musimy wykonać jest zdecydowanie mniejszy niż wówczas kiedy musielibyśmy położyć na przykład płytki na balkonie.

Panele PCV

Panele PCV jest to najnowszy krzyk mody na rynku materiałów wykończeniowych. Są one w stanie imitować bardzo dobrze zarówno panele podłogowe, jak i płytki. Panele możemy kłaść zarówno na podłodze jak i na ścianach. Są wersje również sufitowe, do łazienek oraz kuchni. Jest to naprawdę dobra opcja. Panele PCV są obecnie naprawdę wysokiej jakości, są trwałe i wytrzymałe.

Farby do płytek

Zamiast wymieniać płytki możemy je pomalować. Wydaje się być to nieco nie do pomyślenia, ale obecnie mamy dostępne profesjonalne farby do płytek. Efekt jaki można dzięki takiej farbie uzyskać, do złudzenia przypomina nowe płytki. Jest to opcja zdecydowanie tańsza i mniej kłopotliwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here