Przyszłość medycyny estetycznej

0
1352
Przyszłość medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, której dynamiczny rozwój obserwujemy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Postęp w tej dziedzinie związany jest z modą na idealnie szczupłą, wymodelowaną sylwetkę, którą przecież nie każdy może wypracować naturalnie. Z tego względu wielu pacjentów decyduje się na usuwanie tłuszczu.

Liposukcja, wady i zalety

Liposukcja brzucha to zabieg w którym usuwanie tłuszczu odbywa się chirurgicznie. Wiele kobiet pragnie tego zabiegu gdyż popularna plotka mówi o tym, że jest on w pełni bezpieczny a jego następstwem jest piękne ciało bez większego wysiłku włożonego w ćwiczenia.

Prawda jest nieco bardziej skomplikowana. Pomimo tego, że w wyniku zabiegu zwanego liposukcja brzucha faktycznie usunięte zostaną niektóre z tkanek tłuszczowych te pozostałe jeszcze w organizmie mogą chcieć wypełnić pustkę pod skórą dlatego częstokroć w dłuższym czasie po zabiegu ciało pacjenta wraca do pierwotnej formy. By więc utrzymać kształty wypracowane w zabiegu liposukcji brzusznej należy regularnie ćwiczyć i przestrzegać szczegółowych zaleceń lekarzy specjalistów.

Zagrożenia związane z Liposukcją

Przede wszystkim liposukcja brzucha musi być wykonana dobrze z przestrzeganiem szczegółowych procedur. Źle wykonany zabieg może mieć groźne konsekwencje dla naszego organizmu dlatego warto wybierając klinikę medycyny estetycznej zapoznać się nie tylko z cennikiem, ale też opiniami klientów oraz dorobkiem naukowym specjalistów, którzy mają dokonać naszej liposukcji.

Osoba chcąca poddać się zabiegowi liposukcji musi cieszyć się dobrym zdrowiem. Operacji nie wolno wykonać przy cukrzycy i innych chorobach przewlekłych. Nie należy też wykonywać usuwania tłuszczu przy zaburzeniach krzepnięcia krwi, schorzeniach skóry i nerek oraz u pacjentów cierpiący na zaburzenia psychiczne. Nie poleca się też zabiegu liposukcji nałogowym palaczom.

Technologia przyszłości

Laserowe usuwanie tłuszczu to zabieg opracowany niespełna czternaście lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 2006 roku laserowe usuwanie tłuszczu ostatecznie zostało zatwierdzone przez US Food and Drug Administartion (FDA) jako procedura dość bezpieczna i nie powodująca zagrożenia życia. Od tego czasu wykonano już tysiące tego typu zabiegów u osób nie mogących poddać się klasycznej lipolizie chirurgicznej.

Operacja laserowa jest nieinwazyjna, bezpieczniejsza a blizny po niej są niewielkie i szybko się goją. Nie bez przyczyny duża część specjalistów nazwała ją przyszłością medycyny estetycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here