Zakładasz stronę? Bez domeny ani rusz

0
857

Aby założyć stronę, trzeba pomyśleć o dwóch koniecznych elementach: hostingu, czyli miejscu na pliki strony oraz o adresie internetowym. To inaczej domena zawierająca jakąś wybraną przez kupującego nazwę. Może to być nazwa firmy, imię i nazwisko zakładającego stronę, tzw. słowa kluczowe określające dziedzinę działania firmy itd.

A skąd zdobyć domenę? Trzeba ją zarejestrować, a później odnawiać – zazwyczaj co roku, choć czasem można od razu przedłużyć ją na dłuższy okres. I tu uwaga: ceny rejestracji domen nie są takie same u wszystkich firm świadczących usługę rejestracji i utrzymania domen.

Różnie kosztuje rejestracja domeny z ta samą końcówką (.pl, .com., .com.pl i wiele innych) i jej przedłużenie. A gdzie tanio zarejestrować domenę internetową? Warto zatrzymać się tu nad ofertami przynajmniej kilku firm świadczących tego typu usługę. I tu uwaga: to, że niektóre firmy proponują promocję w stylu: zarejestruj domenę za 0 zł, nie oznacza, że trafiliśmy na naprawdę świetną ofertę. Zazwyczaj usługodawca odbierze co jego podczas przedłużania ważności domeny na kolejny rok. Albo warunkiem rejestracji domeny za 0 zł jest od razu przedłużenie jej ważności na kolejny rok, a cena całości będzie wyższa, niż cena rejestracji i przedłużenia jej ważności u innej firmy. Rejestracja domen internetowych jest dzisiaj usługą dość popularną. Świadczy ją wiele firm, co zapewnia klientom dość szeroką opcję wyboru.

Zazwyczaj firma proponująca usługę rejestracji i utrzymania domen, proponuje też usługi hostingowe. Można więc wykupić obie usługi u jednego dostawcy. albo wręcz przeciwnie – każdą z usług można kupić u innej firmy. Warto przy tym zwrócić uwagę na tanie domeny na kru.pl. I chodzi zarówno o cenę rejestracji domeny, jak i jej utrzymania przez kolejne lata. W końcu stronę zakłada się jednak z zamiarem jej wieloletniego utrzymania. Chodzi o to, aby nie generowało to wygórowanych kosztów, jeśli można mieć tę samą usługę w rozsądnej cenie. Działa to podobnie, jak w przypadku wielu innych usług, czy produktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here