Jak kręcić włosy prostownica

0
1613
jak kręcić włosy prostownica

Niemal każda z nas chce mieć przedmioty wielofunkcyjne, niezabierające wiele miejsca i nadające się do zrobienia tego na co mamy ochotę. Coraz więcej kobiet szuka nie tylko produktów dobrych jakościowo, ale też takich, które nadają się do zrobienia 1,2 czy 3 rzeczy, każdą z nich wykonają szybko i idealnie. Rynek szturmem zawojowały np. kosmetyki 3 w 1, które potrafią oczyszczać nam twarz, wyrównywać koloryt, a także odmładzać jednocześnie. Każdej z nas zależy, aby jadąc na wakacje mieć dostęp do każdej z możliwych opcji upiększania nie zabierając przy tym wypchanej po brzegi, ważącej dziesiątki kilogramów kosmetyczki. Bardzo przydatna może być prostownica, którą można nie tylko prostować, ale również kręcić włosy. Jak kręcić włosy prostownica? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Wielofunkcyjne urządzenia do pielęgnacji

jak kręcić włosy prostownicaKochamy też pędzle do makijażu, które z dwóch stron mają inną końcówkę i dzięki temu jeden pędzel spełnia dwie lub nawet więcej funkcji. Żyjąc w biegu mamy nie tylko mało miejsca, bo nasze zakupy są zupełnie nie przemyślane i gromadzimy niepotrzebne przedmioty czy produkty, ale doszło do tego, że nie mamy nawet czasu na właściwą pielęgnację. Wolimy wydać więcej na produkt, który nie dość, że będzie wyrównywał koloryt i służył jako podkład to jeszcze zapewni nam odpowiedni poziom nawilżenia i zapewni nam alternatywna formę pielęgnacji w ciągu dnia.

Jednak nasza miłość do wielorakości nie kończy się tylko na naszej kosmetyczce. Przenieśmy się np do kuchni. Uwielbiamy roboty, które zrobią za nas jak najwięcej rzeczy w jak najszybszym odstępie czasowym. Jeszcze doskonale jakby to było jedno urządzenie robiące 10 czynności i mieścił się w małej szafce po zakończonej pracy. W czasach równouprawnienia kobiety mają o wiele mniej czasu na wszystko i zapotrzebowanie na ładny zadbany wygląd zdecydowanie wzrosło.

Jak dbać o włosy?

Musimy radzić sobie z prowadzeniem domu, wychowywaniem dzieci i do tego rano wyglądać na zadbane i promienne, bo czasy siedzenia kobiet w domu bezpowrotnie minęły. Dlatego szukamy alternatyw, aby poprawić nasz wygląd i wyglądać na jeszcze bardziej zadbaną niż jesteśmy w rzeczywistości. Jednym z kanonów piękna i zdrowia są zadbane, błyszczące zdrowe włosy. Nie każda z nas zdrowe włosy posiada i wygląd kosmyków czasami pozostaje wiele do życzenia wiec chcemy ich wizualny obraz oszukać. Z pomocą przychodzi nam prostownica. Kochamy ją. Doskonale wygładza kosmyki naszych włosów i dzięki temu sprawia, że są błyszczące i wyglądają na zdecydowanie bardziej zdrowe niż są w rzeczywistości. Kobiety z loczkami na głowie zawsze marzące o prostych włosach mogą w końcu spełnić swoje marzenia i w kilka chwil stać się posiadaczkami prostymi jak druty strąkami.

Prostownica jako urządzenie wielofunkcyjne

Jest to właśnie jedno z wspomnianych wyżej urządzeń wielofunkcyjnych. Możemy nią nie tylko włosy prostować, ale również z powodzeniem włosy nakręcić. Już wszystkie zalegające w łazience lokówki i wałki możesz wyrzucić lub komuś oddać. Mając prostownicę już ich nie potrzebujesz. Na początek warto skupić się na doborze odpowiedniego urządzenia. Model prostownicy jest bardzo istotny, aby ułatwić nam pracę i nadmiernie nie zniszczyć włosów. To, że prostując włosy od tygodnia nie zrobiła nam zniszczeń, nie znaczy, że po dłuższym okresie używania tego nie zrobi. Najlepiej wybrać prostownicę posiadającą wbudowane płytki ceramiczne.

Te szybciej się nagrzewają i robią to równomiernie na całej długości co sprawia, że włosy są mniej podatne na zniszczenie. Kolejnym plusem są miękko zakończone krawędzie płytek, lekko zaokrąglone dzięki czemu nie ma szans, aby nasze włosy przedostały się pod płytki i zostały powyrywane przy próbie wydostania ich. Mamy także do dyspozycji urządzenia z płytkami diamentowymi, tytanicznymi i turmalinowymi. Decydując się na zakup naszej prostownicy najlepiej zrobić research w internecie lub sklepie i wybrać jaka będzie najlepsza do typu naszych włosów i ich gęstości. Na rynku można spotkać także prostownicę, która zawiera w sobie olejki nawilżające i dzięki temu prostując nią czy kręcąc pielęgnujemy też nasze włosy co w epoce braku czasu jest bardzo ważne.

Jak kręcić włosy prostownica?

jak kręcić włosy prostownicaNa początek najlepiej jest włosy umyć i dokładnie wysuszyć. Każda ingerencja na nawet wilgotne włosy może je zniszczyć. Następnie na czubek głowy warto użyć suchego szamponu, który zapewni nam objętość u nasady i na reszcie włosów dobrym wyjściem będzie wklepanie pianki, która utrwali nam nasze fale. Warto wspomnieć o spryskaniu włosów sprayem termoochronnym. Każda temperatura powyżej 180 stopniach niszczy nasze włosy. Preparat termoochronny bez problemu kupimy w pobliskiej drogerii i jego koszt jest bardzo niski (od 8 zł), a także bardzo wydajny. Warto się w niego zaopatrzyć.
Kiedy włosy mamy już spryskane i mamy pewność, że ich nie zniszczymy przystępujemy do wykonywania naszych hollywoodzkich fal.

Dzielimy włosy na sekcje. Najlepiej zacząć od dolnej sekcji. Dzięki temu z każdą kolejną nie zniszczymy powstałych fal. Następnie bierzemy pasmo, które ma objętość 2,3 cm ( czym cieńsze pasma tym bardziej widoczne loki) najmodniejsze są subtelne fale. Do górnej części pasma przykładamy prostownicę, zaciskamy ją i przekręcamy pod kontem 180 stopni. Tak postępujemy do końca każdego pasma, robiąc to samo z każdym kolejnym. Kiedy wszystkie włosy mamy nakręcone fryzurę spryskujemy opcjonalnie lakierem i roztrzepujemy palcami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here