Jak zeskanować kod?

0
828
jak zeskanować kod

Dzisiaj wraz z postępem w dziedzinie technologii i elektroniki zyskujemy coraz więcej funkcji i urządzeń, które niewątpliwie sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Narzędzie służące do skanowania kodów kreskowych i kodów QR stało się dzisiaj bardzo powszechne i jest wykorzystywane do uzyskiwania informacji na temat tego, co się pod danym kodem kryje. Dawniej było to narzędzie zarezerwowane raczej dla nielicznych. Skanery są używane, chociażby podczas inwentaryzacji sklepowych – zarówno w przypadku tych, które są wykonywane bezpośrednio przez pracowników danego sklepu, jak i tych, którzy do wykonania zlecenia zatrudniają firmę zewnętrzną.

Dawniej skanery różniły się wielkością i były zdecydowanie mniej poręczne

Dawniej skanery różniły się wielkością i były zdecydowanie mniej poręczneTrzeba było wciskać też odpowiedni przycisk i trzymać go tak długo aż dany produkt wczytał się do systemu. Czasem należało się porządnie nagimnastykować i spróbować zeskanować kod pod różnym kątem i z różnym naświetleniem, aby wszystko zaskoczyło, jak należy. Dzisiaj stosowne aplikacje pozwalają na to, że skaner taki można sobie zainstalować w telefonie komórkowym. Często korzystają z niego osoby sprawdzające bilety na wydarzeniach kulturalnych lub sportowych, często pojawiają się także podczas kontroli na lotniskach. Jest to zdecydowanie ułatwiona sytuacja dla osób kontrolujących. Mają dzięki temu pewność, że bilet jest prawidłowy i inna osoba nie wejdzie już na ten sam bilet. Chętnie skorzystają z tego również portale, które służą do sprzedaży biletów na wydarzenia między osobami trzecimi. Ważne jest jednak także, aby sprzęt był odpowiednio dostosowany parametrami do aplikacji ze skanerem. Zdecydowanie łatwiej działa ten program w komórkach, które mają dobrej jakości aparat. Słabszy aparat i kamera zdecydowanie utrudnią sczytywanie kodów. Plusem aplikacji jest też niewątpliwie fakt, że jest łatwa w obsłudze.

Nikt nie ma większych problemów z właściwym wykorzystywaniem jej i zazwyczaj wie jak zeskanować kod

Warunkiem pobrania aplikacji jest posiadanie systemu Android w telefonie. Można ją jednak pobrać bezpłatnie ze sklepów internetowych. Niewątpliwie takie pozornie małe rzeczy i aplikacje ułatwiają codzienne życie. Poszczególne działania zajmują nam mniej czasu, a zatem mamy go więcej, żeby poświęcić czas swoim bliskim, a także naszym zainteresowaniom i dalszemu rozwojowi. Ciężko pomyśleć, jak szybko rozwinie się to w najbliższej przyszłości, ale z pewnością tempo tego postępu będzie wzrastać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here