Jaką krajalnicę kupić?

0
1347
krajalnica
fot. pixabay.com

Krajalnica jest zamiennikiem tradycyjnych noży. Pozwala kroić w plastry chleba lub kiełbasy o wybranej grubości, co jest zmorą wielu członków rodziny. Co prawda w sklepie można kupić krojony chleb lub paczkowaną kiełbasę, ale wciąż są ludzie, którzy całą część wybierają do krojenia w domu. Na co jednak powinienem zwrócić uwagę kupując krajalnicę?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-krajalnice-wybrac-na-co-powinienes-zwrocic-uwage/

Krajalnice kuchenne

Krajalnice dzielą się na wolnostojące – to samodzielne, przenośne urządzenia składające się z obrotowej podstawy, podajnika i korpusu. Większość dostępnych modeli pozwala na krojenie różnego rodzaju potraw, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić specjalne wyposażenie, takie jak: B. tylko do wędlin lub serów. Drugie rozwiązanie z pewnością przyniesie korzyści firmom takim jak sklepy i restauracje. Bardzo elegancką wersją jest krajalnica marki Hydundai o nowoczesnym designie i wielofunkcyjnym ostrzu.

Maszyny do krojenia do zabudowy – przeznaczone do przebudowanych kuchni tak, aby można je było dopasować do stylu mebli i innych sprzętów AGD. Wbudowaną krajalnicę można schować do szuflady lub szafki, dzięki czemu nie zajmuje miejsca na blacie. Niestety ich wadą jest wysoka cena i niewielki wybór w porównaniu do urządzeń wolnostojących. Zalety to cichsza praca i większe bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo krajalnicy

Ze względu na obracający się nóż i mniejszą kontrolę ostrza, bezpieczeństwo odgrywa ważną rolę. Dlatego producent wprowadza bardzo ważne pytanie przy wyborze krajalnicy. mogą:

Ochrona przed przypadkowym otwarciem – to najważniejsza funkcja krajalnicy i powinna być stosowana w każdym modelu. Aby urządzenie mogło rozpocząć cięcie, należy przytrzymać przycisk. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci przebywające w kuchni nie zrobią sobie przypadkowo krzywdy.

Osłona palców – Zwiększ bezpieczeństwo podczas cięcia, to znaczy chroń ręce przed obracającym się ostrzem. Tę rolę odgrywają inni jako stopka dociskowa.

Przeczytaj też: http://www.espoleczni.pl/suszarka-do-grzybow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here