Kupujemy transporter dla psa

0
1194
Kupujemy transporter dla psa

Każdy właściciel psa, który planuje podróż ze swoim czworonogiem, musi zaopatrzyć się w odpowiedni transporter. Gadżet ten zapewnia nie tylko wygodę w transporcie zwierzęcia, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Jaki transporter kupić, by zadowolił zarówno czworonoga, jak i jego opiekuna?

Po co transporter?

Nie ma mowy o tym, by bez transportera bezpiecznie przewieźć małego psa zatłoczonymi środkami transportu publicznego. To samo dotyczy chodników, którymi spacerują tłumy ludzi. W obu przypadkach transporter zabezpieczy małego psa przed przypadkowym nadepnięciem na niego.

Transporter przydaje się również w przewożeniu psa samochodem. Zabezpiecza pupila na wypadek gwałtownego hamowania i uniemożliwia mu swobodne poruszanie się po pojeździe, co może być niebezpieczne. Trzeba pamiętać o tym, by transporter przypiąć pasem i zabezpieczyć go przed przemieszczaniem się w czasie jazdy.

Jakie są rodzaje transporterów?

Każdy właściciel psa, który zdecyduje się na kupno kontenera, stanie przed koniecznością wyboru rozwiązania, które z jednej strony będzie wygodne dla niego w przenoszeniu, a z drugiej zapewni komfort i bezpieczeństwo pupilowi.

Na rynku dostępne są różne rodzaje transporterów:

• kontener – sprawdzi się zarówno przy transporcie małych psów, jak i kotów. Z tego rozwiązania właściciele małych zwierząt korzystają najczęściej. Kontenery wykonane są z plastiku, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Korzystanie wpływa też na trwałość.
• kosze – to wiklinowe konstrukcje, z których również korzystać można przy transporcie małych psów i kotów. Kosze są bardziej zabudowane, niż kontenery. Może to być znaczące w przypadku zwierząt, które podczas podróży wymagają izolacji od bodźców zewnętrznych.
• torby – to transportery tekstylne, które można kupić w formie konstrukcji stałej lub z możliwością złożenia na czas przechowywania.

Wybieramy torbę

Jeśli zdecydowaliśmy, że najlepszym wyborem na transportowanie naszego pupila będzie torba dla psa, warto przyjrzeć się, co oferują nam ich producenci. Na rynku dostępne są torby z paskiem na ramię, w postaci plecaka lub wyposażone w kółka. To, na którą z nich się zdecydujemy, zależy od naszych preferencji.

Przy zakupach trzeba pamiętać, że torba dla psa musi być odpowiednio dopasowana do wielkości zwierzęcia. Nie powinno być w niej zbyt dużo wolnego miejsca. Pupil musi swobodnie w niej leżeć, stać i się obracać.

Kupując torbę dla psa warto też zwrócić uwagę na jej wykonanie. Materiał powinien charakteryzować się dobrą przepuszczalnością powietrza, być odporny na uszkodzenia i łatwy w czyszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here