Notariusz jak funkcjonariusz

0
1051
Notariusz jak funkcjonariusz

Kancelarie notarialne od zawsze mają ręce pełne pracy, ponieważ nie brakuje spraw i problemów, które są im powierzane każdego dnia. Nie są to na pewno usługi tanie, ale z drugiej strony mamy pewność, że swoje problemy powierzamy profesjonalistom i możemy mieć do nich pełne zaufanie.

Nie jest wcale tanio, ale…

Wiele osób, które już kiedyś korzystało z pomocy notariusza narzeka na dosyć wysokie opłaty, ale koniecznie trzeba tutaj podkreślić to, że taksa notarialna, czyli ceny za dokonanie czynności notarialnych to nie jest wymysł kancelarii, ale są one uregulowanie w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Jest ono jedno i obejmuje swoimi przepisami wszystkie osoby w tym zawodzie, w całym kraju. Zazwyczaj zasada jest taka, że wspomniana taksa notarialna uzależniona jest od sprawy, jaką zajmuje się dana osoba. Z kolei koszty, które są pobierane, a nie podlegają żadnym przepisom to podatki i opłaty sądowe.

Przygotujmy się do wizyty

Kiedy poszukujemy notariusza z prawdziwego zdarzenia i liczymy na jego profesjonalizm sami też musimy wykazać się chociaż minimalnym zaangażowaniem. Warto wcześniej umówić się na wizytę, zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, które będą potrzebne i są związane z danym zagadnieniem. Wcześniej można też pomyśleć o koniecznych upoważnieniach. W ten sposób cała wizyta z pewnością przebiegnie sprawniej i szybciej. Powierzając notariuszowi swoje sprawy możemy mieć pewność, że wszelkie kwestie i aspekty, wszystko to, co będzie dotyczyło naszej sprawy nie zostanie ujawnione, ponieważ obowiązuje coś takiego jak tajemnica notarialna, a jej złamanie grozi surowym konsekwencjom.

Zawsze na straży bezpieczeństwa

Kwestia zaufania ma tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ sprawy, które załatwiamy w kancelarii notarialnej na pewno nie należą do błahych. Osoba spełniająca czynności notarialne może odmówić ich wykonywania jeżeli ma wątpliwości czy dana osoba jest zdolna do czynności prawnych. Nigdy też nie może on podejmować jakichkolwiek czynności jeśli nie będą one zgodne z przepisami prawa. Możemy mieć więc gwarancję, że zawsze będzie stał na straży bezpieczeństwa naszych interesów i zrobi wszystko, co konieczne aby rozwiązać nasze problemy i poprowadzić nas przez meandry prawa.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here