Plastikowe palety i ich zalety

0
423
Plastikowe palety i ich zalety

Rozwój handlu międzynarodowego spowodował coraz większe zapotrzebowanie na palety, bez których nie jest możliwy transport towarów. Obok tradycyjnych, drewnianych przewoźnicy coraz odważniej stosują palety z tworzywa sztucznego. Ten drugi rodzaj nie tylko dorównuje drewnianym poprzednikom, ale i, w niektórych kwestiach przewyższa ich walory.

Palety z tworzywa gwarancją higieny

Pierwszą podstawową zaletą palet wykonanych z tworzywa sztucznego jest ich czystość i sterylność. Są więc nieocenione w branży spożywczej i farmaceutycznej, czyli wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie jak najwyższych standardów sanitarnych.

Palety z tworzywa sztucznego są dedykowane także do transportu substancji chemicznych, w przypadku których wykorzystywanie tradycyjnych palet z drewna jest niewskazane lub zabronione.

Lekkość i długowieczność plastikowych palet

Wśród pozytywnych aspektów zastępowania drewnianych palet plastikowymi wymienić należy także ich wagę. Dzięki lekkości Producent palet plastikowych może polecać swoje produkty do transportu lotniczego.

Zwraca się także uwagę na długowieczność plastikowych palet. Ich tak zwana żywotność jest nawet od kilku do niekiedy kilkunastu cykli użytkowania większa od drewnianego odpowiednika. Nacisk kładzie się także na długoletnie ich stosowanie, a po zakończonej eksploatacji możliwość wtórnego wykorzystania plastikowego surowca. I tu nasuwa się kolejna zaleta plastikowej palety – ekologia, z możliwością recyklingu oraz zmniejszaniem wycinki drzew do produkcji drewnianych palet.

Producent palet plastikowych i jego możliwości

Przedsiębiorstwa produkujące palety z tworzyw sztucznych podkreślają także, że wytwarzane przez nich towary pozwalają na zachowanie jednakowych parametrów technicznych i unikanie słabszej jakości partii produkcyjnych, co jest częstym problemem palet drewnianych. Niektóre rodzaje plastikowych palet, wykonane w technologii zachodzenia jednej sztuki na drugą umożliwiają oszczędność miejsca, a więc także obniżenie kosztów ich magazynowania.

Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość łatwego znakowania palet z tworzywa. Już na etapie produkcji producent może wykonać logo firmy a nawet stworzyć paletę w dowolnej kolorystyce. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w dużych centrach logistycznych, gdzie wyraźne znakowanie znacznie ułatwia pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here