Polska odzież damska

3
2482
polska odzież damska

Polskie firmy odzieżowe przeżywały ogromny kryzys, kiedy nastał czas przemiany w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wiele dobrze prosperujących w minionym systemie firm w konfrontacji z gospodarką wolnorynkową nie wytrzymało konkurencji oraz napływu taniej odzieży z Azji. Wiele osób utraciło wówczas pracę, stało się bezrobotnymi. Polska odzież damska przestała istnieć. Los zwykłych pracowników podzielili również projektanci, brygadziści, kierownicy, a także dyrektorzy.

Część z tych osób podjęła decyzję o przejęciu części firmy i rozpoczęła działalność w branży na własny rachunek. Inne osoby zdecydowały się na zakup nowoczesnych maszyn i rozpoczęły produkcję ubrań pod własną marką. W kolejnych latach byli projektanci, jak i nowi, którzy zdobywali zawodowe szlify w tych niewielkich spółkach powstałych na gruncie starych fabryk oraz na doświadczeniu ich byłych pracowników, zaczęli tworzyć nowe marki polskiej odzieży, które na stałe zagościły w polskich butikach i małych sklepach firmowych oferujących zarówno odzież męską, jak i damską.

Polska odzież damska – wielki powrót

Polska odzież damska współcześnie powraca na rynek i obejmuje w zasadzie produkcję niemal wszystkich element ów kobiecej odzieży. Na współczesnym rynku odzieży damskiej znajdziemy produkowane w Polsce: biustonosze, figi, stringi, stroje kąpielowe, koszule nocne, suknie, spódnice, koszule, swetry damskie, garsonki, kurtki, płaszcze, kapelusze, czapki, berety oraz wiele innych elementów odzieży. Podkreślić warto, że odzież damska produkowana w kraju wytwarzana jest ze znacznie lepszej jakości materiałów. Oczywiście odzież wykonana z najlepszych tkanin posiada wyższą cenę, ale jej jakość jest niepowtarzalnie wyższa. Warto zauważyć, że polskie marki odzieżowe mają swoje klientki także poza granicami Polski. Istnieją kobiety, niektóre bardzo znane i sławne, które zaczęły ubierać się u polskich projektantów mody promując przez to nie tylko określone marki, ale również promując Polskę, jako kraj produkujący odzież damską na najwyższym poziomie.

Polki mieszkające w kraju, potrafią docenić krajowych projektantów i producentów odzieży, nawet pomimo tego, że produkowana w Polsce odzież jest stosunkowo droga w odniesieniu do zarobków Polek i Polaków. Eleganckie kobiety z reguły szerokim łukiem omijają odzież pochodzącą z Azji uważając ją za mało atrakcyjną, niewygodną i wykonaną z materiałów bardzo niskiej jakości. Chcąc dodać sobie prestiżu Polki ubierają się z reguły w odzież markową producentów zachodnich lub projektantów krajowych cieszących się uznaniem na zachodnich rynkach.

Polska odzież damska ma przed sobą świetlistą przyszłość dzięki znakomitym producentom i projektantom, którzy mają doskonałych nauczycieli, pozwalających na kształtowanie nowych trendów, które bardzo często trafiają w gusta kobiet w różnych regionach świata, głównie w Stanach Zjednoczonych oraz zachodniej, południowej i północnej części Europy. Odzież damska ma szansę stać się jednym z najbardziej renomowanych polskich towarów eksportowych i przynosić naszemu państwu dumę i sławę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here