Rowerki dla dzieci

0
1520
rowerki dla dzieci
fot. pexels.com

Rower dla dziecka to wspaniała zabawka, która jest ponadczasowa! Każde dziecko się z niej ucieszy, a do tego będzie mogło z czasem nauczyć się na nim jeździć. Od czego zacząć kupując dziecku rowerek? Jaki model kupić dziecku młodszemu, a jaki starszemu?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/rowerki-dla-dzieci-14-cali/

Małe dzieci i rowerek

Rowerek dla małego dziecka musi być nieco inny niż ten dla starszego. Dziecko, które dopiero co zaczyna chodzić może od nas otrzymać rowerek jeździk, który wspomoże proces nauki chodzenia. Taki rowerek zazwyczaj ma cztery kółka, ale jest niski i można się na nim odpychać stopami od podłoża. Co najważniejsze – jest stabilny, zatem dziecko nie przewróci się w trakcie jazdy.

Kolejnym pomysłem dla młodszego dziecka jest rowerek trójkołowy, który ma jedno kółko z przodu a dwa z tyłu – taki rowerek jest już bardziej sterowny, można nim skręcać, a także jest nieco mniej stabilny. To dobry krok w przygotowaniu dziecka do jazdy na prawdziwym rowerze.

Starsze dzieci

Po etapie trójkołowego rowerka czas na prawdziwy rower! Jednakże zanim będzie on dwukołowy, należy dziecku przyczepić małe kółka do tylnego koła, aby rower był stabilny. W ten sposób przygotowuje się dziecko do nauki jazdy na prawdziwym rowerze.

Jeśli dziecko będzie już gotowe i będzie zgłaszało chęć nauki jazdy na rowerze dwukołowym, wówczas czas odpiąć małe kółka i nauczyć dziecko jazdy na rowerze. Możesz to zrobić przy pomocy kija który umieścisz z tyłu roweru i będziesz nim sterować dziecko. Z czasem, po prostu go puścisz…

Pamiętajcie, że kupując starszemu dziecku rower należy wybrać model, w którym będzie ono swobodnie sięgało nogami ziemi, siedząc na nim. Rower ma zazwyczaj funkcję podnoszenia siodełka oraz kierownicy, zatem z biegiem czasu będzie można go trochę zwiększyć dla swojego dziecka. Jednakże na początku ważne by był do niego idealnie dopasowany. Także istotnym jest, aby miał grube opony, które są znacznie stabilniejsze niż szosówki. Dziecko musi czuć się pewnie na swoim rowerze!

Przeczytaj też: http://pieknimlodzi.pl/jestem-w-ciazy-i-konczy-mi-sie-umowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here