Dlaczego niektóre perfumy są tak drogie i czy naprawdę są warte swojej ceny?

0
832
Dlaczego niektóre perfumy są tak drogie i czy naprawdę są warte swojej ceny

Z pewnością wiele osób zauważyło, że niektóre markowe i designerskie perfumy mogą kosztować naprawdę sporo za małą buteleczkę o pojemności 25 czy 50 mililitrów.

Niektórzy mogą się również zastanawiać, skąd się biorą tak wysokie ceny perfum i czy perfumy nieco tańsze są gorszej jakości. Na ostateczną cenę perfum mają wpływ różnorodne czynniki, dlatego warto je poznać.

Jakie rzadkie składniki posiada perfum damski

Aby uzyskać dobrze skomponowane zapachy perfum, potrzebne są składniki w dużych ilościach, niektóre z nich są rzadkie, używane są również surowce, które trudno znaleźć i zdobyć. W przypadku większości luksusowych perfum chodzi o to, że składniki są potrzebne w ogromnych ilościach, aby wytworzyć choćby jedną kroplę pożądanego aromatu. Dobrym przykładem są perfumy z kwiatów, oczywiście nie syntetyczne, ale z prawdziwych roślin. Do wyprodukowania 10 mililitrów skoncentrowanego olejku kwiatowego potrzeba wiele tysięcy kilogramów świeżych kwiatów.Niektóre składniki, szczególnie pochodzenia zwierzęcego, jak ambra, piżmo, cywet i kastoreum, obecnie pozyskuje się syntetycznie. Jednak perfumy z takimi składnikami nadal będą droższe od innych zapachów, ponieważ odtworzenie aromatów takich substancji jest niezwykle trudnym procesem. Niektóre składniki perfum są również bardzo trudne do znalezienia lub pozyskania. Niektóre kwiaty kwitną tylko jeden miesiąc w roku, a inne trzeba zerwać przed wschodem słońca.

Perfumy zawierające naturalną ambrę są niezwykle kosztowne i rzadkie, ponieważ nie można łatwo znaleźć tej wydzieliny kaszalotów, stąd wysoka cena.Również cebulki irysa, odpowiednio uprawiane przez 2 do 5 lat, używane są do produkcji olejku perfumeryjnego o nazwie orris, jednak potrzeba ich aż jednej tony do wyprodukowania 2 kg oleju. Również olejek oud jest niezwykle drogi i trudny w pozyskaniu, ponieważ pochodzi z drzewa o nazwie Agar, które musi być zakażone pewną pleśnią, dlatego perfum damski z takimi składnikami również ma bardzo wysokie ceny. Możemy oczywiście zdecydować się na zakup perfum ze składnikami syntetycznymi lub wybrać o wiele tańsze zamienniki oryginalnych perfum.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here