Jak zmniejszyć zdjęcie?

0
840

W dzisiejszych czasach wszystko oceniamy wzrokiem. Stąd tak ważny jest obraz i to co na nim prezentujemy. Dlatego tak pożądanym zawodem w dzisiejszych czasach jest dobry fotograf albo grafik. Czasami spodoba nam się jakieś zdjęcie w internecie albo sami zrobimy zdjęcie naszym aparatem cyfrowym i takie zdjęcie jest bardzo dużych rozmiarów.

Zastanawiacie się pewnie jak zmniejszyć zdjęcie do normalnych rozmiarów?

Zastanawiacie się pewnie jak zmniejszyć zdjęcie do normalnych rozmiarów?To znaczy rozmiarów, które Wam w danym momencie akurat odpowiadają. Jeżeli macie dostęp do internetu możecie skorzystać ze specjalnych stron internetowych, które służą do zmniejszania fotografii. Jak zmniejszyć zdjęcie na takiej stronie? To bardzo proste. Wgrywamy na daną stronę nasze zdjęcie. Ustalamy jaki chcemy, aby dana fotografia miała rozmiar i klikamy. W przeciągu chwili, maksymalnie kilku sekund mamy zdjęcie w rozmiarze jakim potrzebowaliśmy. Zapisujemy je na dysku i gotowe.

Jeżeli wiemy jak korzystać z programów do obróbki zdjęć i wiemy jak w takich programach jak zmniejszyć zdjęcie albo jakiś obraz możemy skorzystać właśnie z takiego programu. Nawet w najprostszym i najbardziej popularnym edytorze graficznym na świecie znajdziemy opcję do zmniejszania i zwiększania zdjęcia. Naprawdę, to bardzo proste.

Wiedząc jak zmniejszyć zdjęcie w danym programie albo stronie internetowej musimy pamiętać, aby zachować jakość danego zdjęcia

Nie możemy zmniejszyć grafiki, która po zmianie będzie miała piksele albo będzie niewyraźna. Taki zabieg nie będzie miał sensu w danym momencie. Jeżeli sami nie wiemy jak zmniejszyć zdjęcie możemy popytać naszych znajomych albo jakiegoś informatyka, grafika, który doradzi nam w prosty sposób jak zmniejszyć zdjęcie w sposób poprawny i właściwy. Porady możemy szukać także na forach zrzeszających amatorów fotografii. Na takich forach na pewno znajdziemy osoby chętne do pomocy, które udzielą nam cennych wskazówek w zmniejszaniu i zwiększaniu zdjęć.

Praktycznej wiedzy na temat fotografii, a także obróbki zdjęć, w tym także sztuczek jak zmniejszyć zdjęcie dowiemy się na warsztatach fotograficznych, które są bardzo cennym doświadczeniem dla młodych artystów.
Mając już gotowe zdjęcie w odpowiednim rozmiarze takim jakim potrzebowaliśmy możemy wykorzystać daną fotografię tak jak chcieliśmy, np. wgrać na stronę internetową albo wstawić na media społecznościowe. Naprawdę warto doszkalać się z podstawowej wiedzy obróbki zdjęć i grafik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here