Jak żyć?

0
1965
Jak żyć?

Prawda jest taka, że dzieci nie muszą się niczym przejmować. Sam pomyśl o tym, czy przejmowałeś się czymś, kiedy byłeś dzieckiem? No może poza tym, że nie będziesz miał się z kim bawić czy też że w przedszkolu nie znajdziesz sobie kolegów czy koleżanek do zabawy i że będziesz musiał na kilka godzin rozstać się z mamą. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że chciałoby się wrócić do czasów dzieciństwa i przejmować się takimi drobiazgami. Bo przecież im starsi jesteśmy, tym mamy inne zmartwienia. I choć za każdym razem wydaje nam się, że obecne zmartwienia są tragiczne, to i tak w przyszłości okaże się, że może jednak być gorzej. Zatem nasze zmartwienia czy znajdziemy kolegów w przedszkolu mogą zmienić się w takie czy ludzie w nowej pracy nas zaakceptują, czy my zaakceptujemy z nich i czy wspólna współpraca będzie owocna. To dwa różne zmartwienia, z różną intensywnością nasilenia, ale w danym czasie oba są bardzo trudne i czasem nieznośne. Niestety prawda jest taka, że wielu dorosłych ludzi zastanawia się jak żyć, aby było nam dobrze.

Jak żyć?

Jak żyć?Musimy pracować, żeby móc sobie zapewnić dach nad głową i wyżywienie. Wiadomo w końcu, że aby przeżyć musimy regularnie coś zjadać i pić. Wiadomo także, że musimy się wysypiać. Bez snu nasz organizm nie wytrzyma zbyt długo. Najlepiej śpi się w ciepłym i wygodnym łóżku, we własnym pokoju i najlepiej oczywiście we własnym domu. Nie może także zabraknąć partnera obok, z którym zdecydowaliśmy się wspólnie iść przez życie. Nie zawsze będzie się między nami układało, ale przecież w pojedynkę nudno, prawda? Warto mieć partnera, bo jesteśmy po prostu szczęśliwsi, kochamy, czujemy że jesteśmy kochani i możemy założyć własną rodzinę.

Własna rodzina to marzenie wielu dorosłych ludzi. Ale warto mieć na uwadze fakt, że posiadanie własnej rodziny to ogromna odpowiedzialność i jeżeli mamy ciężką sytuacje finansową i życiową to jednak lepiej się na jakiś czas z tym wstrzymać. W końcu chyba nie chcielibyśmy narażać swoje nowonarodzone dziecko na to, że nie będzie miało gdzie spać albo będzie musiało spać w zimnym pomieszczeniu czy też będzie musiało chodzić głodne. Lepiej poczekać aż nasza sytuacja nieco się uspokoi.

Pozytywne myślenie to podstawa

Nie ma co tracić nadziei, trzeba działać i robić wszystko we właściwym kierunku, a na pewno będzie lepiej. Pozytywne nastawienie jest w tej kwestii bardzo ważne, choć niektórym wydaje się ono bzdurą. Istnieje nawet powiedzenie, że przyciągamy do siebie to, o czym myślimy. Sam więc pomyśl czy lepiej myśleć pozytywnie i przyciągać do siebie pozytywne rzeczy czy lepiej myśleć negatywnie i przyciągać do siebie negatywne rzeczy. Chyba nie ma nikogo na świecie, który przyznałby, że lepsza opcja to ta druga, prawda?
Niestety zdarza się też tak, że wielu ludzi jest zagubionych. Nawet jeżeli mają pieniądze, mają wspaniałe rodziny, z którymi są szczęśliwi, mimo wszystko gdzieś w środku czują jakąś pustkę. Taka pustka może wiązać się z – na przykład – źle obraną ścieżką kariery.

Odpowiednia praca jest bardzo ważna

Warto mieć na uwadze fakt, że praca to coś, co będzie towarzyszyło nam przez kilkadziesiąt lat naszego życia. To bardzo dużo, prawda? Dlatego najlepiej dla nas, gdy wybierzemy taką, która nam odpowiada, do której lubimy chodzić, bo lubimy daną pracę i świetnie czujemy się wśród ludzi, z którymi musimy tam pracować. Wiadomo przecież, że atmosfera w pracy wpływa na efektywność pracowników. Im lepsza atmosfera tym większa efektywność. To już coś, prawda? Dlatego każdy pracodawca powinien tak dobrać zespół i nim pokierować, żeby ci między sobą dobrze się czuli. Jeżeli istnieje jakaś jednostka, która zaburza harmonię to albo powinna coś zmienić w swoim zachowaniu albo powinna zmienić pracę.

Wiadomo też, że ważnym czynnikiem decydującym o tym czy nasza praca nam odpowiada czy też nie są oczywiście zarobki. Im więcej zarabiamy tym bardziej jesteśmy zadowoleni, bo na więcej rzeczy możemy sobie pozwolić. Osoba, która pracuje za najniższą krajową z całą pewnością nie będzie taka szczęśliwa ze swoich zarobków jak osoba, która na rękę dostaje pięć tysięcy złotych miesięcznie, prawda? A wiadomo, że zarobki także wpływają na efektywność i wydajność pracowników. W końcu większą motywacje mamy wtedy, kiedy nasza praca jest lepiej wynagradzana.

Samorealizacja

SamorealizacjaInną ważną kwestią jest nasza samorealizacja. Wielu ludzi czuje się nieszczęśliwych ze sobą, bo czegoś im brakuje. Poczucie własnego spełnienia bardzo dobrze na nas wpływa, ponieważ – nie dość że nas rozwija – to dodatkowo dzięki niemu udowadniamy sobie, że dajemy radę, że jesteśmy coś warci i że nie jesteśmy beznadziejni, jak – być może – niektórzy z naszego otoczenia próbują nam wmówić. Aby żyć dobrze, wystarczy żyć w zgodzie ze sobą i z szacunkiem do innych ludzi. Nie musimy w końcu kogoś lubić, ale każdy człowiek zasługuje na odrobinę szacunku. Nieważne czy jest gruby, chudy, ładny czy brzydki. Powinno się go szanować i tyle. W końcu my też chcemy, by inni ludzie darzyli nas szacunkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here