Jak urządzić łazienkę w duchu zero waste?

0
989
łazienka zero waste
fot. Pixabay.com

Żyjesz w duchu zero waste? Bliskie Ci są tematy związane z przyszłością naszej planety? Obawiasz się kryzysu klimatycznego i zrobisz wiele, aby chronić nasze środowisko? Czas więc zasadę zero waste wprowadzić również do Twojej łazienki. Jak to zrobić? Podpowiadamy w poniższym artykule! Zapraszamy do lektury. 

Przeczytaj też: https://www.um.pl/lazienka-zero-waste-najlepsze-produkty-do-ratowania-planety/

Łazienka zero waste – co do higieny rąk i mycia zębów?

Coraz więcej osób decyduje się na życie w duchu zero waste. To zdecydowanie krok w stronę naszej planety i sposób na uratowanie jej przed katastrofą klimatyczną. Jak więc urządzić łazienkę, aby była zero waste? Zacznijmy od tego, z czego korzystamy codziennie. Każdy dzień zaczynamy i kończymy od szczoteczki do zębów. Warto więc tę plastikową, którą wymieniamy co kilka tygodni i która lądując na śmietniku rozkłada się przez 400 lat, wymienić na szczoteczkę bambusową. Jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna dla środowiska. Po pierwsze służy nam zdecydowanie dłużej niż szczoteczka plastikowa, po drugie można ją włożyć do kompostownika. Najlepiej również, aby była ona wykonana z włosia dzika, które ulega pełnej biodegradacji. Również pastę do zębów warto wymienić na taką, która została zapakowana w biodegradowalne opakowanie lub też po prostu zrobić ją samemu.

Również do codziennej higieny rąk warto stosować mydło w kostce. Najlepiej takie, które jest zapakowane w papierowym opakowaniu. Warto dla naszej planety zrezygnować z plastikowych opakowań mydła w płynie. Innym pomysłem na mydło w duchu zero waste jst wykonanie go samodzielnie.

Łazienka zero waste – inne kosmetyki

Czy wiesz o tym, że szampon i odżywkę możesz dziś kupić także w kostce? Zupełnie jak mydło! Nie jesteś do tego przekonana? Wypróbuj taki sposób na mycie i pielęgnację włosów. Szampony w kostce dają dziś bardzo szeroki wybór. Możesz je z powodzeniem dopasować do swojego rodzaju włosów. Jedna kostka szamponu i jedna kostka odżywki pozwala zaoszczędzić na trzech plastikowych butelkach. Wydaje Ci się, że to mało? Pomyśl o tej liczbie w skali roku, a później całego Twojego życia. A jeśli zachęcisz do tego przyjaciółki, to efekt skali mamy osiągnięty!

Dezodorant w duchu zero waste? Dlaczego nie! Masz naprawdę duże możliwości, jeśli chodzi o jego wybór. Warto zainwestować w taki, który nie zawiera aluminium i lepiej służy naszemu zdrowiu. Poza tym możesz wybierać między antyperspirantem w szkle, papierze, a nawet bez opakowania. Równie dobrze możesz samodzielnie wykonać antyperspirant. Wystarczy do tego soda oczyszczona, skrobia ziemniaczana i ulubiony olejek eteryczny!

Zobacz też: http://www.espoleczni.pl/warto-szyc-podpaski-wielorazowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here