Jak pozytywne myślenie pomaga w biznesie? 

0
928
uśmiech

Slogany internetowe oraz reklamy wręcz krzyczą do nas, żebyśmy myśleli pozytywnie. Pozytywne nastawienie jest w dzisiejszych czasach niemal wymogiem. To właśnie ono pomaga nam osiągnąć sukces w życiu zarówno zawodowym, jakiej osobie jestem. Czy pozytywne myślenie rzeczywiście pomaga? Czy jest to może jedynie efekt placebo? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/czy-pozytywne-myslenie-pomaga-w-biznesie-i-na-co-dzien-wyjasniamy/ 

Na czym polega pozytywne myślenie? 

Myśląc pozytywnie, zakładamy, że wszystko pójdzie po naszej myśli i zakończy się sukcesem. Możemy je nazwać jako myśleniem życzeniowy w, a wręcz magiczni. Nieważne co się dzieje na zewnątrz, oraz jakie są tego okoliczności, Dzięki naszym pozytywnym myślę, Jesteśmy w stanie wypłynąć na brzeg wydarzeń w sposób, który zakończy się dla nas korzystnie. Takie myślenie pozwala nam na mniejszy stres oraz wzięcie wszystkiego w swoje ręce. Nie liczymy na to, że coś się uda, albo nie, a wręcz idziemy prosto do celu. 

Co daje nam myślenie pozytywne?

Z pewnością pozytywne myślenie dodaje nam otuchy i odwagi do realizowania celu. Kiedy będziemy skrajnymi pesymistami, i będziemy powstrzymywać się od jakiegokolwiek działania w obawie przed porażką. Pozytywne myślenie podnosi nas na duchu oraz zachęca do podejmowania kolejnych prób w walce o odniesienie sukcesu. 

Pozytywne myślenie posiada jednak swoją ciemną stronę. Zniechęca nas ono do odczuwania negatywnych emocji, które są jak najbardziej naturalne w obliczu porażek, tragedii osobistych czy zwyczajnego zmęczenia. Możemy wówczas odczuwać frustracja, gniew, smutek czy rezygnację. Jednak ciągłe powtarzanie sobie tego, że powinniśmy myśleć pozytywnie, może doprowadzić nas do dodatkowego załamania, ponieważ nie jesteśmy w stanie to uwierzyć. 

Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami? 

Zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym porażka jest część nie odłączanym. Czasami źle ulokujemy nasze uczucia, a czasami źle zainwestujemy. Kiedy do życia podchodzimy jedynie w sposób pozytywny, to ewentualne strata może nas bardzo dotknąć. Będziemy wtedy odczuwać emocje tak skrajne, że w obliczu porażki nie będziemy potrafili sobie poradzić.

Przygotowanie na porażkę, nie oznacza jednak ciągłego wyczekiwania i rozmyślania o niej. Zawsze powinniśmy mieć plan działania na wypadek niepowodzenia. Dzięki niemu będziemy w stanie otrząsnąć się, kiedy spotka nas jakaś nieoczekiwana sytuacja i szybciej podnieść się do kolejnej próby i walki o sukces. 

Zobacz też: http://www.espoleczni.pl/influencer-warto-nim-zostac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here