Makijaż permanentny brwi w Warszawie

0
1804

Nieregularna linia łuku brwiowego czy zbyt rzadkie lub za krótkie brwi to problem wielu kobiet. Da się go rozwiązać dzięki takim zabiegom jak makijaż permanentny brwi. Jest to zabieg cieszący się wśród Polek dużą popularnością.

Makijaż permanentny brwi – co to takiego?

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem polegającym na wykonaniu rysunku łuku brwiowego. Ma to na celu wyregulowanie kształtu brwi, odtworzenie brakujących włosków oraz optyczne ich zagęszczenie. Podczas zabiegu, który można wykonać m.in. w jednym salonów w Warszawie, do skóry wprowadzany jest specjalny pigment. Efekt, jaki się osiągnie, zależy od metody, jaką został wykonany makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać?

Z opisu zabiegu na stronie https://estemmi.pl/makijaz-permanentny-brwi/ jasno wynika, że wybór odpowiedniej metody jest indywidualną sprawą. Makijaż permanentny brwi musi być dopasowany do konkretnych potrzeb, które w każdym przypadku są inne. Wyróżnia się trzy rodzaje omawianego zabiegu:

  • metoda piórkowa brwi (microblading)

microblading

Makijaż brwi wykonywany jest ręcznie za pomocą pióra zakończonego mikroostrzem. Plusem tej metody jest naturalny i trwały rezultat.

  • metoda pudrowa (shading)

Piękny wygląd brwi uzyskuje się poprzez efekt cieniowania uzyskany poprzez ręczne wprowadzenie pigmentu przy użyciu specjalnego holdera oraz ostrzy. Brwi wyglądają tak, jakby były delikatnie przypudrowane.

  • cieniowanie (ombre)

Cieniowanie to stosunkowo nowa technika pigmentacji skóry. Na końcach brwi kolor jest bardziej nasycony, a u nasady jaśniejszy. Brwi są ładnie podkreślone i odznaczają się subtelnym odcieniem – ich wygląd kojarzy się z perfekcyjnym makijażem tradycyjnym wykonanym pomadą.

Czy każdej osobie można wykonać makijaż permanentny brwi?

Kobiety zainteresowane makijażem permanentnym brwi powinny wiedzieć, że nie zawsze można go wykonać. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów), infekcja wirusowa oraz uczulenie na któryś z preparatów stosowanych podczas zabiegu. Warto zatem zgłosić się wcześniej do wybranego salonu na konsultacje.

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?

Skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na pełne wygojenie potrzebuje ok. 30 dni. W tym czasie nie zaleca się: nakładania kremów, fluidów i makijażu, a także moczenia i tarcia pigmentowanej skóry. Lepiej unikać wizyt w solarium i SPA oraz na basenie. Konieczne jest natomiast nawilżanie skóry. Trwałość makijażu wynosi od roku do pięciu lat – aby całkowicie nie zanikł, trzeba go co jakiś czas uzupełniać.

permanentne brwi

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here