Twerking rzeźbi sylwetkę!

0
1374
twerking
fot. pixabay.com

Twerkowanie to sposób tańca, ale również i intensywnego treningu, który może nam ujędrnić pośladki, a także uda. Twerking bardzo mocno angażuje do pracy dolne partie ciała, co przyczynia się do wysmuklenia nóg, pupy, bioder oraz talii. Sprawdź, co jeszcze możesz uzyskać twerkując w domu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/twerking-sposob-na-jedrne-uda-i-posladki/

Twerkowanie

To rytmiczne potrząsanie pośladkami, które może stanowić dla nas zabawę, ale również i wymagający trening. Podczas tego tańca można spalić sporo kalorii oraz wyrzeźbić sobie sylwetkę. Twerking dodatkowo zwiększa pewność siebie, a już z pewnością daje nam większą świadomość naszego ciała i jego ruchów.

Ruszanie pupą uczy nas nie tylko seksownych ruchów, ale także dba o naszą kondycję. Twerkowanie wywodzi się z tańca plemion afrykańskich i znane jest w tym kręgu kulturowym od wielu pokoleń. Na początku lat 90-tych przeniknął on do kultury hip-hopowej w USA, a tym samym stał się jednym z najbardziej popularnych stylów tanecznych wśród Afroamerykanów.

Twerking nie był zbyt mocno znany poza granicami USA, do momentu, w którym jedna z gwiazd popu Miley Cyrus wykonała go na gali wręczenia nagród tanecznych MTV w 2013 roku. Wkrótce po tym wydarzeniu Internet zawrzał i twerking stał się bardzo modny.

Jak się nauczyć?

Twerking polega na rytmicznym potrząsaniu pupą w przód i w tył. Wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć w domu i szybko nauczysz się o co w nim chodzi!

Stań w pozycji do przysiadu niezbyt głębokiego, rozstaw nogi na szerokość większą niż szerokość barków, a także ustaw palce stóp na zewnątrz. Dłonie połóż na biodrach. Następnie odchyl pośladki jak najdalej do tyłu, jakbyś chciała usiąść na krześle, górna część ciała powinna zostać nieruchoma, a plecy proste. Następnie ruszaj pośladkami w przód i w tył wypinając i podkulając je. Pamiętaj by napinać mięśnie brzucha oraz mieć proste plecy.

Przeczytaj też: http://www.espoleczni.pl/jazda-konna-pozwala-schudnac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here