Właściwości zdrowotne hibiskusa

0
595
Właściwości zdrowotne hibiskusa

Hibiskus jest rośliną dobrze znaną większości osób. Często występuje pod nazwą róża chińska lub malwa sudańska. Wyróżnia się pięknymi kwiatami, które kwitną jedynie przez jeden dzień. Pomimo tego, że pochodzi z terenów Azji i północnej Afryki, od wielu lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością jako roślina ogrodowa, a także doniczkowa.

Malwa sudańska – napar z suszonych kwiatów

Z suszonych kwiatów hibiskusa można przygotować pyszny i bardzo zdrowy napój. W wielu krajach Azji i Afryki jest on bardzo popularny zarówno ze względu na charakterystyczny smak, jak i wyjątkowe właściwości.

W każdym rejonie napój sporządzony na bazie hibiskusa ma swoją nazwę, natomiast łączy je łatwość w przygotowaniu. W zależności od pory roku oraz własnych upodobań można przyrządzić gorący lub zimny napój, który tradycyjnie słodzony jest cukrem lub miodem. Bez względu na temperaturę parzenia Malwa sudańska zachowuje wszystkie swoje najważniejsze właściwości.

Hibiskus właściwości wspomagające organizm

Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych, hibiskus działa wzmacniająco praktycznie na cały organizm. Wykazuje się pozytywnym wpływem na odporność, wspomaga procesy przemiany materii, a także pomaga w walce z nadmiernym gromadzeniem się wody i nadwagą.

Hibiskus wykazuje też bardzo korzystny wpływ na urodę. Posiada właściwości przeciwstarzeniowe i ujędrniające, a także pomaga wyrównać koloryt skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Z kolei pielęgnacja włosów z pomocą hibiskusa widocznie je wzmacnia, nawilża i przywraca im blask, a w przypadku włosów farbowanych pozwala na przedłużenie trwałości koloru.

Hibiskus właściwości zdrowotne

Zostało udowodnione naukowo, że regularne spożywanie naparów z hibiskusa jest bardzo korzystne w wielu schorzeniach. Zawiera on dużą ilość przeciwutleniaczy, dzięki czemu znakomicie wzmacnia serce i układ krążenia, a także pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze. Dodatkowo wspomaga leczenie cukrzycy i przemianę materii.

Gorący napar z kwiatów hibiskusa stosuje się w przeziębieniu i różnego rodzaju infekcjach. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, a także przeciwgorączkowym wspomaga organizm w walce z chorobą i poprawia samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here