Wrastający paznokieć – sposoby na wrośnięte paznokcie

0
1955
wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie uczą się niejednokrotnie jako konsekwencja nieprawidłowo obciętych paznokci, czyli zbyt małego czy nieprawidłowego obcinania bocznych rogów paznokcia. Ta z pozoru błaha czynność jest niezwykle ważne konsekwencje, bo wrastające paznokcie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim są źródłem dotkliwego ucisku a w części wypadków odbywają się antybiotykoterapią, a potem interwencją chirurgiczną

Wzrastający paznokieć – czym jest tenże kłopot

Wrastające paznokcie są przypadłością, która prezentuje się wrastaniem bocznej krawędzi paznokcia pod skórę, nosi to za sobą odczucie dyskomfortu. Przypadłość ta dotyka niejednokrotnie paznokci u stóp, a konkretnie dużego palca, bo paznokieć u dużego palca jest najprostszy oraz najmocniej wbija się w skórę. Z czasem możemy być ból, który utrudnia chodzenie oraz prowadzący mu stan zapalny oraz ropnie. Szybka odpowiedź pomaga uniknąć chirurgicznej korekcji, więc warto wiedzieć jak zapobiegać wrastaniu się paznokci.

Wzrastające paznokcie – leczenie

Domowe sposoby na wrastające paznokcie wykorzystywać można tylko wówczas, jeśli przypadłość nie ma znamion choroby oraz jest zaawansowana. Mo
Można początkowo wykorzystywać okłady odkażające, maści czy pasty z antybiotykami. W razie niewielkiej ich skuteczności należy dać się do chirurga, który wykona zabieg poprawiający krzywiznę paznokcia. Podczas gojenia się wrastającego paznokcia staraj się jak bardzo chodzić boso, a gdy nosisz obuwie – wybieraj wygodne z szerokimi noskami. Pamiętaj także, by jak niejednokrotnie zmieniać skarpetki, by uniknąć zakażenia.

skuteczne sposoby na wrastające paznokcie

Wzrastające paznokcie – domowe sposoby

1. Kąpiel z solą: Dodaj parę łyżek soli do miski z ciepłą wodą oraz dobrze rozmieszaj. Mocz stopę z wrastającym paznokciem przez 15-20 minut, raz dziennie. Ciepła woda zmiękczy skórę wokół paznokcia, a sól pomoże redukować obrzęk oraz pokonać ewentualny stan zapalny.
2. Woda z płatkami mydlanymi: Sprawdzonym sposobem na wrastający paznokieć jest wymoczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych do prania. Alternatywą dla płatków mydlanych jest szare mydło, które jest wartości antybakteryjne. Wymocz nogi w gorącej wodzie z dodatkiem 2 łyżek stołowych płatków mydlanych. Kąpiel dla stóp winna być ok. 20 minut. Potem, po dokładnym osuszeniu stopy, zdezynfekuj chore miejsce oraz pod zagłębiony w skórze brzeg paznokcia delikatnie wsuń kawałek sterylnej waty. Dzięki temu paznokieć lekko się uniesie oraz przestanie wbijać się w tkankę skórną. Pamiętaj, by systematycznie zmieniać watę do czasu, aż paznokieć wyrośnie poza palec. Wtedy możesz go delikatnie obciąć, by jego brzeg pozostał prosty. Podczas czasu gojenia się palucha, jak niejednokrotnie chodź boso. Gdy nie nasz takiej opcji, zdecydowanie noś wygodne obuwie z szerokimi noskami. ISTOTNE! Zmieniaj skarpetki jak niejednokrotnie (nawet kilka razy dziennie). W tenże sposób unikniesz zakażenia. Pamiętaj, iż ani buty, ani skarpetki nie potrafią być za ciasne.
3. Okład z lodu: Po wymoczeniu stóp w gorącej wodzie a ich dokładnym osuszeniu, przyłóż do palucha okład z lodu. Miej go do momentu aż paluch zdrętwieje (ok. 3 minuty). Potem wysterylizowanymi (wodą utlenioną czy alkoholem) cążkami wytnij wrastającą część paznokcia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here