Zabawki, które warto kupić szczeniakowi

0
840
Zabawki, które warto kupić szczeniakowi

W Twoim domu niedługo zamieszka mały, czworonożny lokator? Jesteś w trakcie kompletowania wyprawki dla swojego nowego pupila? W wyprawce koniecznie powinny znaleźć się zabawki. Przedstawiamy 3 produkty, które warto kupić szczeniakowi.

Przede wszystkim gryzak

Szczenięta mają naturalną potrzebę gryzienia. Przy okazji jest to jedno z ich ulubionych zajęć. Szczeniaki lubią podgryzać siebie nawzajem, a jeśli nie mają w pobliżu rodzeństwa, podgryzają swoich opiekunów. Uwadze młodych psów nie uchodzą również buty, poduszki i inne rzeczy osobiste właścicieli. Warto wspomnieć, że między 12. a 14. tygodniem życia psu wypadają mleczne zęby. To tylko zwiększa potrzebę gryzienia wszystkiego, co wpadnie szczeniakowi do pyszczka. Aby uniknąć pogryzionych mebli, ulubionych trampków i innych elementów, koniecznie kup swojemu pupilowi porządny gryzak. 

Żeby zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi pełne bezpieczeństwo podczas zabawy, wybierz produkt dość elastyczny, a przy tym wytrzymały. Świetnie sprawdzi się niezbyt twardy gryzak gumowy. Innym pomysłem jest zakup gryzaka naturalnego, który dodatkowo będzie stanowił smaczną i pożywną przekąskę. W sklepach zoologicznych znajdziesz m.in. suszone ryby, żwacze wołowe i specjalne kości. Gryzak naturalny powinien być stosunkowo niewielki i miękki.

Piszczałki – gwarancja wyśmienitej zabawy na długi czas

W wyprawce dla szczeniaka nie powinno zabraknąć piszczałki, czyli gumowej zabawki, która pod naciskiem wydaje piszczące lub świszczące dźwięki. Piszczałka dla psa, podobnie jak gryzak, idealnie nadaje się do gryzienia i dostarcza zwierzęciu mnóstwo wyśmienitej zabawy. Piszczałka zapewni maluchowi zajęcie na długi czas!

Co jeszcze warto kupić?

Młode psy uwielbiają pluszaki, które nie tylko mogą szarpać i obgryzać, ale również przytulać. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku szczeniąt, które wcześnie oddzielono od matki. Tulenie do pluszowej zabawki w pewien sposób zaspokaja potrzebę ciepła i bezpieczeństwa, a także ułatwia maluchom zaaklimatyzowanie w nowym domu. 

W przypadku bardzo młodych, niewielkich szczeniąt świetnie sprawdzą się zabawki przeznaczone dla kotów – np. tzw. wędki. Zabawa wędką stymuluje aktywność ruchową pieska i zapewnia mu mnóstwo rozrywki.

Szczeniakowi, który skończył pół roku, można kupić zabawki do aportowania, piłki i specjalne sznury do zabawy z właścicielem.

Kompletując wyprawkę dla swojego czworonożnego pupila, koniecznie zajrzyj na stronę aquaelzoo.pl. W ofercie sklepu znajdziesz szeroki wybór zabawek dla psów, wyprodukowanych przez renomowane marki – takie jak Comfy, Dogman i Kong. Propozycją są gumowe i naturalne gryzaki, piszczałki w różnych kształtach, miękkie i urocze maskotki, sznury do przeciągania i wiele innych. Co więcej, na stronie znajdziesz inne akcesoria, które powinny znaleźć się w wyprawce – w tym karmy suche i mokre, przysmaki, miseczki, legowiska, smycze i obroże, a także produkty i preparaty przeznaczone do pielęgnacji zwierzęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here