Jak zmienić IP komputera

0
440
Jak zmienić IP komputera

Wiele osób pewnie nie wie w ogóle czym jest adres IP. Adres IP (z angielskiego Internet Protocol) jest to, numer identyfikacyjny twojego komputera lub serwera w sieci, służy on do prawidłowej komunikacji między urządzeniami. Więc, jak zmienić adres IP?

Po co zmieniać ?

Jak zmienić IP komputeraPo co zmieniać swój adres , na przykład po to żeby uzyskać anonimowość oraz bezpieczeństwo w sieci! Teraz przejdźmy do tego jak w ogóle zmienić swój adres? Najważniejszą rzeczą, kiedy chcesz zmienić adres IP jest to, że twoje urządzenie , musi być bezpośrednio podłączone do sieci z użyciem protokołu DHCP (z angielskiego Dynamic Host Configuration Protocol ,czyli dynamiczne konfigurowanie hostów). Pamiętaj że, jeśli łączysz się z internetem z użyciem routera ,natomiast DHCP jest włączone, tutejsza instrukcja wpłynie TYLKO na adres IP po stronie sieci LAN (ang. Local Area Network) , sieć która działa tylko na danym obszarze. Dobrze a więc, jak zmienić IP komputera?

Jak zmienić IP komputera?

W każdym systemie operacyjnym inaczej się zmienia adres IP , więc wypiszę wam tylko trzy. W Windows XP twoim pierwszym krokiem będzie wejść w menu Start i wybrać „Uruchom”, następnie w pustym polu wpisz
„command” i naciśnij Enter, pojawi się czarne okno zwane, również wierszem poleceń. Trzecim krokiem będzie wpisane w wierszu poleceń
„ipconfig /release” (bez cudzysłowów), kliknij Enter. Jest to komenda na zerwanie połączenia z internetem. Jeśli chcesz je uzyskać wpisz „ipconfig /renew”. Następne wpisz „exit” i opuść wiersz poleceń. Znajdź ikonę „Moje miejsca sieciowe” (znajduję się na pulpicie) i kliknij na nią prawym przyciskiem myszy.

Znajdź połączenie lokalne i kliknij na nie prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję „Właściwości”. Kliknij dwa razy na „Protokół internetowy (TCP/IP)”. Wybierz „Użyj następującego adresu IP” i w odpowiednie miejsce wpisz dowolny adres. Naciśnij klawisz „Tab”. „Maska podsieci” powinna automatycznie wypełnić się określonymi liczbami. Kliknij dwukrotnie na „OK” , zostaniesz przeniesiony do okna „Połączenia sieciowe”. Kliknij prawym przyciskiem na „Połączenie lokalne” i wybierz opcję „Właściwości”. Przejdź do ustawień TCP/IP. Zaznacz opcję „Uzyskaj adres IP automatycznie”. Zatwierdź wszystkie zmiany. Brawo zmieniłeś swój adres IP! Teraz wytłumaczę jak zmienić adres IP w systemie operacyjnym Windows 7.
Wchodzimy w menu Start i wyszukujemy „cmd” powinna nam się pojawić ikona wiersza poleceń i nazwa „CMD”. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Uruchom jako administrator” W konsoli (wierszu poleceń) wpisujemy komendę „ipconfig /release” – komenda ta usuwa nam obecne IP.

Jak stworzyć nowe IP?

Żeby stworzyć nowe wystarczy wpisać „ipconfig /renew”. To wszystko! Teraz jak zmienić adres IP w systemie operacyjnym Windows 10. Wchodzimy w Panel Sterowania i szukamy zakładki „Sieć i Internet” następnie „Centrum Sieci i Udostępniania”. Po czym wybieramy nasze bieżące połączenie z internetem sieć WiFi albo Ethernet, z którą jesteśmy aktualnie połączeni. Po otwarciu okienka „Stanu” wybieramy opcję „Właściwości” przeniesie nas to do innego okienka. W nim wybieramy „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”. W tym okienku ponownie wybieramy opcję „Właściwości”. Zaznaczamy opcję „Użyj następującego adresu IP” i dalej wpisujemy ręcznie adres IP (dowolne cyfry od 1 do 255). Proponowane adresy IP można wyszukać w internecie. Klikamy „OK” i to wszystko! Zmieniłeś swój adres IP. Mam nadzieję że mój poradnik bardzo ci pomógł!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here