Jak zrobić coś z niczego

0
2546

Na ogół jesteśmy osobami dość mocno zapracowanymi. Na samą pracę poświęcamy przecież przynajmniej tych osiem godzin dziennie, a mamy na swoich głowach jeszcze sporą ilość dodatkowych obowiązków – musimy przygotowywać pożywne i smaczne posiłki dla całej rodziny, zajmować się ogarnianiem i porządkowaniem domów, a często w tym samym czasie próbujemy się jeszcze dokształcać i regularnie chodzimy na swoją uczelnię bądź bierzemy udział w kolejnych kursach i szkoleniach. Mimo wszystko zdarzają nam się w ciągu całego tygodnia te wolne chwile, w trakcie których nie wiemy kompletnie, co ze sobą zrobić. Przyzwyczajeni do napiętego i wypełnionego zajęciami grafiku nie umiemy zaplanować tej dodatkowej godziny i zazwyczaj w jej trakcie wałęsamy się po całym domu, zastanawiając się tylko nad tym, czym by tutaj się zająć. Jak zrobić coś z niczego i znaleźć interesujące zajęcie? Zacznijmy to robić, a nasze życie stanie się o niebo przyjemniejsze i ciekawsze.

Znajdźmy swoje hobby!

jak zrobić coś z niczegoW obecnych czasach wiele ludzi w ogóle nie ma swoich pasji. Być może interesujemy się literaturą czy filmem, ale jako że każdego dnia nasz grafik wypełniony jest od godzin porannych do tych późnowieczornych, nie zajmujemy się nawet zwykłym oglądaniem seriali. Tracimy swoje zainteresowania i ostatecznie kończymy z niczym – gdy przechodzimy na emeryturę, nic nas już nie jest w stanie zafascynować. A pasje są w stanie rozwinąć nas na różnych płaszczyznach. Musimy je tylko odnaleźć i spróbować poświęcić im pewną ilość swojego wolnego czasu. Zastanówmy się więc przez krótką chwilę, o czym na przykład lubimy czytać.

Jeśli od zawsze fascynowała nas historia, skupmy się na odnalezieniu wartościowych programów edukacyjnych, zachodźmy do bibliotek i szukajmy ciekawostek na temat różnych epok i czasów. Spróbujmy też zafascynować się muzyką. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do słuchania ulubionych piosenek – sprawdźmy, czy przypadkiem sami nie mamy talentu muzycznego. Kupmy sobie niewielką gitarkę i rozpocznijmy naukę gry na tym wspaniałym instrumencie, relaksując się jego kojącym dźwiękiem i pracując nad swoimi zdolnościami manualnymi. Pasje mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego. Oddawajmy się im w pełni, a nasze życie nigdy nie będzie nudne.

Zacznijmy uprawiać sport!

Codzienna praca w połączeniu z obowiązkami domowymi sprawia, że stajemy się coraz bardziej zmęczeni. Nie mamy już dosłownie na nic siły i coraz częściej narzekamy na kompletny brak energii. Gdy zatem w ciągu dnia przytrafi nam się ta godzina wolnego czasu, zazwyczaj przeznaczamy ją na czyste i błogie lenistwo. Albo kładziemy się do łóżka i ucinamy sobie małą drzemkę, albo rozkładamy się wygodnie na kanapie i bierzemy do ręki pilot do telewizora, przygotowując sobie wcześniej całą masę przekąsek do filmowego seansu. Wolny czas zużytkowalibyśmy o wiele lepiej, gdybyśmy przeznaczyli go na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Nawet jeśli nie mamy na nią siły, spróbujmy się do niej zmusić. Ten jeden raz pokonajmy swoją własną niechęć i lenistwo, wyjdźmy na świeże powietrze i przebiegnijmy chociażby te trzy kilometry. Odkurzmy swój stary rower i w trakcie weekendu udajmy się na dłuższą przejażdżkę, a tuż przed snem rozłóżmy się na macie do ćwiczeń i spróbujmy rozciągnąć swoje zastałe mięśnie. Aktywność fizyczna pobudza nasz organizm do pracy. Gdy już się do niej przekonamy, zauważymy, że paradoksalnie tuż po krótkim nawet wysiłku mamy o wiele więcej energii i chęci do życia. Siły witalne nagle zaczną do nas wracać, a my zaczniemy czerpać z nich masę korzyści. Sport to zdrowie i nie da się temu zaprzeczyć.

Jak zrobić coś z niczego?

jak zrobić coś z niczegoSztuka zmienia nasze podejście do całego świata. Obcując z dziełami fantastycznych malarzy czy artystów zaczynamy zwracać uwagę na wartości, które wcześniej nie miały dla nas żadnego znaczenia. Jesteśmy też w stanie sami tworzyć najróżniejsze przedmioty, obrazki, figurki czy posągi, pracując w ten sposób nad swoimi artystycznymi zdolnościami. Jak zrobić coś z niczego? Najpierw przeprowadźmy małe poszukiwania w swoim domu. Przejrzyjmy wszystkie domowe pomieszczenia i wyciągnijmy z nich te rzeczy, z których kompletnie już nie korzystamy.

Ułóżmy je wszystkie na stole i sprawdźmy, czym właściwie dysponujemy. Na pewno odnajdziemy w ten sposób całą masę kolorowych czasopism, stare bloki rysunkowe, pisaki, drobne monety, spinacze, zszywki bądź nawet drobne cekiny. Spróbujmy to wszystko ze sobą połączyć i przygotować fantastyczne kolarze. Dajmy się ponieść swojej wyobraźni i nie starajmy się tworzyć rzeczy perfekcyjnych i idealnych. Pracujmy nad swoją kreatywnością i zupełnie samodzielnie przygotowujmy swoje małe dzieła sztuki, robiąc to tak, jak tylko mamy na to ochotę. Na pewno będziemy z nich bardzo dumni, a jeśli okaże się, że nasze wytwory są naprawdę dobre, z chęcią podarujemy je komuś bliskiemu.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here