Jak wyczyścić zamszowe buty?

0
1269
jak wyczyścić zamszowe buty

Nie zawsze mamy ochotę zakładać skórzane, lśniące buty albo trampki czy też adidasy. Zamszowe buty są świetną alternatywą, to materiał dobry na eleganckie buty, które dodadzą nam szyku, ale także zamszowe trampki czy creepersy robią furorę. Jednak kiedy już mówimy o zamszowych butach, warto pamiętać, że nie najłatwiej jest je wyczyścić. Tam, gdzie buty skórzane można szczotkować raz za razem, trampki można wyprać w pralce tak zamszowe buty nie tak łatwo wyczyścić.

Zamsz nie jest śliski — ani nie powinien

Zamsz sam w sobie to wyprawiona skóra zwierzęca o krótkim włóknie, a to sprawia, że ​​ciężko jest ją zachować w czystości, zwłaszcza jeśli chodzi o buty. Zamsz jest chłonny, więc zamszowe obuwie na pewno nie sprawdzi się w deszczu. Utrzymanie zamszowych butów w czystości nie jest jednak niemożliwe. Jak wyczyścić zamszowe buty? Zajmuje to trochę więcej czasu i trochę więcej techniki.

Jak wyczyścić zamszowe buty?

Jak wyczyścić zamszowe buty?Najlepsza rada. Życie twoich zamszowych butów nie musi być krótkie. Dzięki odpowiednim środkom czyszczącym, w tym praktycznej zamszowej szczotki można je doprowadzić do porządku. Wyczyść całą zamszową powierzchnię szczotką z zamszu i odrobiną wody. W przypadku uporczywych plam użyj specjalnego środka do czyszczenia zamszu. Możesz również użyć produktów domowych w postaci białego octu lub mąki kukurydzianej. Zawsze stosuj środki czyszczące zgodnie z instrukcjami, które znajdują się na etykiecie.

Jeśli twoje buty są całkowicie zużyte na krawędziach, użyj ponownie szczotki z zamszu, ale teraz przesuwaj ją tam i z powrotem, aby usunąć luźne włókna

Postaraj się jak najbliżej zbliżyć się do zużytego obszaru, aby nie szorować nieuszkodzonego zamszu.
W przypadku uporczywych plam należy je czyścić wodą — ale trzeba pamiętać, że należy wyczyścić cały but, aby nie doszło do przebarwień w miejscach pojedynczych plam. Użyj szczotki z zamszu, aby nałożyć niewielką ilość wody na cały but i wyszoruj go na zabrudzonym miejscu. Aby zachować kształt butów, wyłóż je zgniecionym papierem i pozwól im wyschnąć. Unikaj gazet, ponieważ atrament może zostać przeniesiony na tkaninę, a tego byśmy przecież nie chcieli. Najlepiej użyć papieru, który znajdował się w butach, kiedy je kupiliśmy, jeśli oczywiście go jeszcze posiadamy.

Jeśli twoje buty są poplamione słoną wodą, użyj odrobiny octu do wyczyszczenia zamszu. Zapach octu może być znaczący, gdy używasz butów kilka pierwszych razy, ale z czasem zniknie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here