Lizbona – co warto zwiedzić?

0
995
co warto zwiedzić w Lizbonie
fot. Pexels.com

Marzą Ci się wakacje w słonecznej Portugalii? Obowiązkowym przystankiem w podróży powinna być stolica tego kolorowego państwa. Co warto zobaczyć w Lizbonie?

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/co-zobaczysz-w-lizbonie/

Lizbona w jeden dzień

Lizbona to tylko jednodniowy przystanek w naszej podróży po Portugalii? Jest kilka miejsc w stolicy, które powinny znaleźć się obowiązkowo na naszej liście miejsc wartych zobaczenia. Jeśli wybieramy się do Lizbony z lotniska, wygodnie dojedziemy do centrum metrem. Warto na początku udać się na plac widokowy Observation Deck Park Eduardo VII, gdzie można podziwiać piękną panoramę miasta. Niezależnie od tego, po której ulicy będziemy się poruszać, natrafimy na atrakcyjne i kolorowe kamienice, które tworzą unikalną atmosferę miasta. Podczas spaceru po Lizbonie będziemy mogli podziwiać liczne pałacyki, wille i budynki o intrygującej architekturze. Natkniemy się także na Różową Ulicę, którą w szczególności upodobali sobie użytkownicy Instagrama.

Atrakcje Lizbony

Podróżując po Lizbonie, trzeba pamiętać, że jest ona położona na dość górzystym terenie, dlatego przemieszczanie się po niej może być dla niektórych nie lada wyzwaniem. Jednak w centrum znajduje się kilka wyciągów miejskich, które ułatwiają poruszanie się po terenowych nierównościach. Niedaleko Praça de D. Pedro IV znajduje się winda Santa Justa, którą można się dostać na wyżej położoną ulicę Lizbony. Warto także zwiedzić znajdujący się na wzgórzu zamek św. Jerzego, z którego rozpościera się widok na całe miasto. W Lizbonie należy również obowiązkowo zobaczyć takie miejsca jak: kościół São Roque, klasztory Karmelitów i Hieronimitów, Torre de Belém czy najdłuższy europejski most Vasco da Gamy. Na koniec zwiedzania warto udać się wieczorem do Rua da Conceição. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Portugalii, w którym można podziwiać pokazy organizowane przez ulicznych artystów oraz napić się drinka w jednym z wielu okolicznych barów. Niedaleko tego miejsca znajduje się Cais das Colunas i rzeka, która kilka metrów dalej wpada do Oceanu Atlantyckiego.

Zobacz także: http://www.espoleczni.pl/premiera-audi-a4-2021-roku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here