Pielgrzymki za granicę

0
1586
Pielgrzymki za granicę

Co roku pielgrzymi ze wszystkich zakątków świata, chętnie pielgrzymują do kilku najważniejszych miejsc kultu. Na terenie Europy znajduje się wiele sanktuariów i świątyń, które przyciągają rzeszę wiernych. Są one rozsławione m.in. dzięki cudom, które miały tam miejsce, a także dzięki świętym, z którymi dane miejsce jest związane. Warto wiedzieć, gdzie wybrać się na pielgrzymkę!

Kierunki pielgrzymowania

Pątnicy bardzo chętnie odwiedzają Italię. Pielgrzymki do Włoch, najczęściej mają na celu wizytę w Watykanie i zobaczenie Ojca Świętego. Ponadto popularne miejsca to także Asyż czy Padwa. 

Sam Watykan, jest co roku odwiedzany przez kilka milionów pielgrzymów z całego świata. Jest to najmniejsze państwo świata, będące siedzibą Ojca Świętego. Oprócz Niego, mieszka tam wiele ważnych osób dla Kościoła. W Watykanie pątnicy udają się na grób św. Piotra, do Bazyliki św. Piotra, Groty Watykańskie czy do Kaplicy Sykstyńskiej. Miejscem docelowym wielu pielgrzymek jest też grób Jana Pawła II oraz plac św. Piotra, na którym odbywają się modlitwy i audiencje z Papieżem. 

Pątnicy bardzo chętnie decydują się także na pielgrzymki do Francji, głównie do Lourdes. Jest to jeden z największych i najbardziej popularnych miejsc kultu Maryi na świecie. To tam Bernadetcie ukazała się Matka Boska. Podczas jednego objawienia w grocie wytrysnęło źródełko, z którego do dzisiaj zabiera się wodę. Odnotowano bardzo wiele uzdrowień, właśnie po zanurzeniu się w niej. 

Innym miejscem, które także ma związek z objawieniami Maryi, jest Fatima w Portugalii. Pielgrzymki udają się tam, aby chociaż trochę czasu spędzić w miejscu, w którym Matka Boska ukazała się trzem małym pastuszkom. Objawienia Fatimskie są niezwykle ważne dla historii całego Kościoła. 

Mówiąc o najważniejszych i najbardziej popularnych kierunkach pielgrzymek, nie można pominąć Polski. W Częstochowie na Jasnej Górze to bardzo ważne miejsce, związane z kultem Maryjnym. Miejsce to nie wiąże się z żadnym objawieniem, jednak mimo to co roku przyciąga rzeszę pątników z całego świata. Dużo zachwytu budzi Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here