Jak wyczesać psa?

0
1437
pies

Każdy właściciel psa z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że piesek to nie tylko zwierze, które trzeba obdarzyć miłością, ale również zwierze, o które trzeba dbać. Pies zostawia w całym domu pełno swojej sierści. Znajduje się ona na dywanach, kanapach, na łóżku, na ubraniach i dosłownie wszędzie. Sposobem na to, aby było jej zdecydowanie mniej jest odpowiednia pielęgnacja pupila. Chodzi tutaj o wyczesywanie. Jak się za to zabrać i w jaką szczotkę się wyposażyć?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wyczesac-psa/

Jak wyczesać psa? – jak często to robić?

Nie ma w tym absolutnie nic złego, że pies zostawia w domu swoją sierść, chociaż może być to z czasem bardzo męczące. Niestety nasz pupil nie ma na to absolutnie żadnego wpływu. Trzeba więc zaakceptować te fakt, są jednak sposoby na to aby to zminimalizować.

Psa powinno się wyczesywać regularnie, a nawet codziennie. Mogą być to również dwa razy dziennie. Wszystko zależy od tego ile mamy czasu. Czesanie pupila w żaden sposób nie jest w stanie mu zaszkodzić. Dodatkowo duża ilość piesków uważa ten proces za bardzo fajny i miły. I z chęcią go przechodzi.

Dla jednych przyjemność, dla innych koszmar – co zrobić kiedy pies się boi?

Jeżeli jesteście właścicielami psiaka, który uwielbia zabiegi pielęgnacyjne takie jak na przykład kąpiele, to jesteście ogromnymi szczęściarzami. Wiele piesków jednak, na widok prysznica czy szczotki, chowają się lub uciekają. Jest to niestety u nich zupełnie normalne zachowanie i nie powinniście się na nie wściekać. Każdy piesek posiada bowiem inny charakter oraz inne preferencje. Dla jednego kąpiel będzie przyjemnym zabiegiem, dla innego istnym horrorem. Nie ma jednak na to jednaj recepty i należy spróbować przyzwyczajać pupila małymi kroczkami. Dodatkowo na zachęte lub dobre zachowanie dobrze jest wręczać psikowi smakołyki, dzięki którym jeszcze bardziej będzie przekonywał się do zabiegów pielęgnacyjnych. 

Zobacz też: http://www.espoleczni.pl/pozbyc-sie-siersci-zwierzaka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here